Ergonomiczny stół BRIM

Istotne elementy sali konferencyjnej

Sala konferencyjna to ważne miejsce w każdej większej firmie, dlatego musi być odpowiednio zaaranżowana i wyposażona. Zaprojektowana z pomysłem może stać się wizytówką biura i pozytywnie świadczyć o całej firmie.

 

Kluczowy mebel: stół konferencyjny

Jak powinna wyglądać sala konferencyjna, aby dobrze się w niej czuli zarówno pracownicy, jak i klienci? Jakie elementy wyposażenia powinny się w niej znaleźć? Oczywiście wszystko zależy od tego, jaki metraż mamy do dyspozycji, jednak niezależnie od wielkości pomieszczenia sercem każdej sali konferencyjnej jest stół. To przy nim toczą się ważne rozmowy i podejmowane są strategiczne decyzje. Okrągły, prostokątny, duży, mały – możliwości jest tu naprawdę wiele, a dla niezdecydowanych dobrym rozwiązaniem mogą się okazać stoły składane, które poradzą sobie z przyjęciem zarówno mniejszej, jak i większej liczby osób. Blaty powinny wytrzymywać duże obciążenia, gdyż nieraz będą służyły jako miejsce do postawienia laptopów, segregatorów, a nawet posiłków. Ważne, aby można było przy nich siedzieć przez dłuższy czas, nie obciążając kręgosłupa. Dodatkowo nowoczesne stoły konferencyjne można wyposażyć w szereg udogodnień, jak choćby szklane wstawki, kanały kablowe, mediaporty i wiele innych funkcjonalnych i atrakcyjnych rozwiązań.

 

Ergonomia to podstawa

Jeśli o stole mowa, to drugim niezbędnym w sali konferencyjnej elementem są krzesła. Tego typu pomieszczenie w firmie to miejsce, w którym często spędza się nawet kilka godzin, ważne więc, aby można było tu wygodnie usiąść. Krzesła muszą być ergonomiczne, tak aby jak najmniej dawały się we znaki naszemu kręgosłupowi. Twarde czy plastikowe nie są więc dobrym wyborem, nawet jeśli mają ciekawy design. Warto jednak zadbać o to, aby – podobnie jak pozostałe meble – współgrały z wystrojem sali. Najlepiej sprawdzą się krzesła konferencyjne, zaprojektowane właśnie z myślą o salach konferencyjnych – wygodne i pasujące niemal do każdego stołu.

Krzesła i stół w sali konferencyjnej
Krzesła, zaraz obok stołu, to drugi najważniejszy mebel znajdujący się w każdej sali konferencyjnej.

 

Co oprócz mebli?

Wygodny stół i krzesła to bez wątpienia najważniejsze elementy dobrze urządzonej sali konferencyjnej, ale oprócz znalezienia idealnych mebli warto również postarać się o odpowiednio wykończone otoczenie, które zapewnią wykładziny podłogowe, oświetlenie biurowe i okleiny ścienne. Wykładziny podłogowe to idealny sposób na piękną podłogę oraz ciekawa alternatywa dla paneli czy desek. Oprócz tego, że stanowią wizualną kropkę nad i w wykończeniu wnętrza, chronią przed hałasem i zimnem. O tym, że prawidłowe oświetlenie pomaga w pracy, nie trzeba nikogo przekonywać. Oczywiście najlepiej na salę konferencyjną wybrać pomieszczenie, w którym jest dużo przestronnych okien, dzięki czemu przez większość dnia będzie ją oświetlało naturalne, przyjazne dla oka światło. Jednak odpowiednio dobrane lampy również będą efektywnie wspierać wielogodzinną pracę. Obecnie w biurach świetnie sprawdza się oświetlenie ledowe. Z kolei panele i okleiny są łatwe w utrzymaniu i konserwacji, a jednocześnie pomagają nadać wnętrzu przytulny charakter i elegancko wykańczają wnętrze. Tak kompleksowo zaprojektowana sala konferencyjna z pewnością umili każde spotkanie służbowe i sprawi, że nawet wielogodzinne dyskusje nie będą się dłużyły.  

 

Design i jakość dla wzmocnienia wrażenia

Ponieważ – jak wspominaliśmy na początku – sala konferencyjna to często wizytówka firmy, zadbajmy o to, aby jej wyposażenie było nie tylko ergonomiczne i funkcjonalne, ale aby również robiło wrażenie swoim designem i jakością wykonania. Kolory powinny być stonowane, tak aby nie przytłaczały, tylko tworzyły przyjazne otoczenie, w którym jak najwięcej osób dobrze się poczuje. Sala, której wygląd jest dopracowany w każdym szczególe, zapadnie w pamięć naszym klientom i będzie przywoływała pozytywne skojarzenia z naszą firmą. Warto więc postarać się, aby nawet detale były dopasowane do ogólnej koncepcji i urzekały naszych gości. Elegancja i wysoka jakość mebli i innych elementów wyposażenia z pewnością zostaną dostrzeżone i docenione, pomagając budować jak najlepszy obraz firmy.

 

Pozdrawiamy
Zespół Consido

Najnowsze wpisy:

STÓŁ BRIM

Ten stół to nie tylko mebel, to centrum dowodzenia dla nowoczesnej przestrzeni pracy, gdzie design łączy się z technologią, zapewniając płynną i stylową pracę.

Czytaj więcej »

Minimalistyczne i praktyczne akcesoria w miejscu pracy.

Naszym celem jest nie tylko dostarczenie pięknych i funkcjonalnych mebli, ale również zapewnienie naszym klientom pozytywnych doświadczeń i satysfakcji z procesu twórczego. Wierzymy, że każdy projekt jest podróżą kreatywną, w której współpracujemy z naszymi klientami, aby przekształcić ich marzenia w rzeczywistość.

Czytaj więcej »