Ergonomiczny stół BRIM

Panele akustyczne do biura i nie tylko

Sprawdzają się pomiędzy stanowiskami pracy, w strefach chillout oraz jako osłona głośnych urządzeń biurowych. Pozwalają w szybki i nieinwazyjny sposób przearanżować otwartą przestrzeń, tworząc zaciszne i komfortowe miejsce do pracy lub relaksu. Wyznaczają granice dla dźwięków pojedynczo lub w układach. Ścianki akustyczne. Teraz robią karierę również poza biurem. Gdzie?

Przyzwyczailiśmy się łączyć ścianki akustyczne z przestrzeniami pracowniczymi open space’ów, w których – wyciszając odgłosy rozmów i hałas pracujących urządzeń – pozwalają skupić się na zadaniach lub złapać chwilę wytchnienia w gwarnym środowisku biurowym. Zwłaszcza te wyposażone w atrybut mobilności pozwalają na swobodne i tymczasowe kształtowanie przestrzeni, bez konieczności wprowadzania inwazyjnych zmian w stałej aranżacji. A ponieważ coraz częściej ich główna funkcja jest łączona z designerską formą, nie dziwi fakt, że są wykorzystywane także w innych przestrzeniach zarówno publicznych, jak i prywatnych.

Ścianki akustyczne modułowe - zdjęcie
Na rynku dostępne są m.in. ścianki akustyczne zbudowane z modułów, które swoim wyglądem przypominają klocki z kultowej gry Tetris. Można z nich tworzyć dowolne formy – pełne lub ażurowe ściany, a nawet wykorzystać jako siedzisko lub półkę.

 

Ścianki akustyczne – do restauracji…

Ścianki akustyczne ustawione pomiędzy stolikami to doskonała metoda na stworzenie klimatu intymności i wyłączności, którego poszukują goście restauracji i kawiarni. Stylowy wyciszający parawan pozwala delektować się nie tylko posiłkiem, ale i swobodną, niczym niezakłóconą wzajemną obecnością. Jednocześnie chroni przed spojrzeniami gości siedzących przy sąsiednim stoliku i gwarantuje, że nie staniemy się mimowolnymi uczestnikami ich rozmowy, i na odwrót.

Mobilne panele akustyczne z funkcją łączenia to również elegancki sposób na wyodrębnienie przestrzeni w tej części sali, w której odbywają się spotkania i imprezy okolicznościowe z udziałem większej liczby osób. W efekcie goście nie muszą opłacać wynajmu całej sali, a drzwi restauracji pozostają otwarte dla indywidualnych klientów.

 

…i hotelowego lobby

W dużych miastach hotelowe lobby to przestrzenie tętniące życiem 24h na dobę. Służą nie tylko gościom zameldowanym w hotelu. Wyposażone w miękkie siedziska i niskie stoliki są często miejscem mniej formalnych spotkań biznesowych wymagających neutralnego gruntu. Zdają sobie z tego sprawę hotelarze, dlatego coraz częściej kreują przestrzeń hotelowych foyer w taki sposób, by znalazło się w niej miejsce umożliwiające przeprowadzenie rozmów, np. handlowych. W tym celu wykorzystują wolnostojące, montowane na stałe lub przesuwne ścianki akustyczne, które sprzyjają zachowaniu poufnego charakteru rozmów.  

 

Mobilne ścianki akustyczne wkraczają na prywatne salony

Po biurowcach i gwarnych miejscach publicznych przyszedł w końcu czas na obecność ścianek akustycznych w przestrzeniach prywatnych. Nic dziwnego, że ten sposób na ciszę zainteresował projektantów wnętrz mieszkalnych i indywidualnych inwestorów – oprócz właściwości wyciszania i zmniejszania akustyki w pomieszczeniach, panele akustyczne stały się elementem, który ozdabia i dodaje charakteru przestrzeniom do życia. Ich proste, geometryczne formy idealnie wpisują się w modny, wielkomiejski styl loftowy. Są też efektownym sposobem na strefowanie mieszkania zlokalizowanego na poddaszu. Lecz nie o samą formę tutaj chodzi, ale również o materiały, których używa się do ich produkcji.

 

Ścianki akustyczne w zgodzie z zielonym trendem

Nawet najbardziej designerska forma nie przekona świadomych inwestorów do stosowania paneli akustycznych w warunkach domowych lub innych, jeśli ich użytkowanie będzie niosło ze sobą jakiekolwiek ryzyko dla zdrowia. Dlatego uznani producenci tak wielką wagę przykładają do jakości surowców wykorzystywanych w ich produkcji. Niepalność oraz brak emisji szkodliwych substancji do otoczenia, potwierdzone certyfikatami, to absolutna podstawa.

Coraz częściej do głosu dochodzi także potrzeba zatroszczenia się o środowisko naturalne.  Chodzi o to, aby materiały użyte do produkcji ścianek akustycznych były w jak największym stopniu biodegradowalne lub nadawały się do ponownego przetworzenia bez szkody dla środowiska. Na rynku da się znaleźć panele akustyczne spełniające surowe standardy bezpieczeństwa i środowiskowe – ich konstrukcja opiera się na podlegającej recyklingowi aluminiowej ramie, obicie stanowi naturalna wełna, a akustyczny rdzeń wykonano z trudnopalnych i niekapliwych surowców, np. prasowanej wełny mineralnej.

 

Pozdrawiamy
Zespół Consido

Najnowsze wpisy:

STÓŁ BRIM

Ten stół to nie tylko mebel, to centrum dowodzenia dla nowoczesnej przestrzeni pracy, gdzie design łączy się z technologią, zapewniając płynną i stylową pracę.

Czytaj więcej »

Minimalistyczne i praktyczne akcesoria w miejscu pracy.

Naszym celem jest nie tylko dostarczenie pięknych i funkcjonalnych mebli, ale również zapewnienie naszym klientom pozytywnych doświadczeń i satysfakcji z procesu twórczego. Wierzymy, że każdy projekt jest podróżą kreatywną, w której współpracujemy z naszymi klientami, aby przekształcić ich marzenia w rzeczywistość.

Czytaj więcej »