Pomimo że rok 2020 był wyjątkowy, wymagający od nas przewartościowania i wielu przemyśleń, a czasem nawet zatrzymania się w biegu, kończymy go z poczuciem satysfakcji. Udało nam się ukończyć wiele ciekawych inwestycji. Wzbogaciliśmy się też o nowe doświadczenia i rozpoczęliśmy współpracę z nowymi partnerami, co cieszy nas najbardziej. Projektowanie wnętrz komercyjnych to niezmiennie ciekawa branża.

 

 Projektowanie restauracji – to lubimy!

Jednym z większych wyzwań tego roku był projekt i wyposażenie resto-baru Stara Poczta w Białej Podlaskiej. Odpowiadaliśmy za szeroki zakres prac, począwszy od projektu, poprzez wyposażenie, na brand identity skończywszy. Największym wyzwaniem okazało się zaprojektowanie odpowiedniej funkcjonalności lokalu. Ze względu na stosunkowo niewielką powierzchnię parteru należało kuchnię, zmywalnię i inne pomieszczenia zapleczowe umieścić na pierwszym piętrze budynku. Przypadek Starej Poczty wymagał więc od nas myślenia w 4D. Dwoma piętrami naraz w taki sposób, by powstał jeden ciąg technologiczny. Połączyliśmy go w linii baru wkomponowując tam dwustronną windę gastronomiczną. Od strony otwartej dla gości lokalu umieściliśmy czystą komorę, przez którą z kuchni trafiają na dół zamówione przez klientów potrawy. Po drugiej stronie z kolei znalazła się komora na brudne naczynia, które odbierane są zmywalni. Efekt jest taki, że goście Starej Poczty oddzieleni są całkowicie od części zapleczowej.
Właśnie dlatego lubimy projektowanie restauracji, bo często wymaga ono od nas nieszablonowego myślenia! Samo wnętrze zaaranżowaliśmy lekko i nienachalnie, by zniuansować ciężar pięknej starej cegły i stylowych łuków.

Restauracja Stara Poczta z rzadkim w Polsce rozwiązaniem, w którym zaplecze restauracji znajduje się na innym piętrze

W duchu zwinnego zarządzania

Z zaprzyjaźnioną z nami architektką, Katarzyną Janicką – Świerguła zrealizowaliśmy jeden z ciekawszych w tym roku projektów biurowych – nową siedzibę Commerzbanku w Łodzi. Zwinną przestrzeń dla zwinnego zespołu. Odpowiadaliśmy w tym przypadku za kompleksowe wyposażenie wnętrza. Mieliśmy również za zadanie wyprodukować mapy 5 dzielnic Łodzi, które znalazły się na ścianach sal konferencyjnych w kolorze pomarańczowym i zielonym. Pomarańczowy nawiązuje do koloru cegły, charakterystycznej dla obiektów pofabrycznych występujących w krajobrazie Łodzi, a zieleń użyta w sali „Polesie” odzwierciedla specyfikę tej części Łodzi z największym łódzkim Parkiem na Zdrowiu. Nowe biuro jest czytelne i niezwykle przyjazne, a przy tym zapewnia komfort zespołom pracującym według filozofii agile.

Siedziba Commerzbanku w Łodzi. Zwinne biuro dla zwinnych zespołów

Ekonomiczne projektowanie biur

Czasy wymagają od nas więcej niż dotychczas, dlatego nie raz mierzyliśmy się w tym roku z projektami ekonomicznymi, możliwie najlepiej dopasowanymi do konkretnych potrzeb. I cóż? Wiemy już, że możliwe jest projektowanie biur komfortowych, przyjaznych i funkcjonalnych przy ograniczonym budżecie. Przykładem niech będzie siedziba firmy Paris Tobacco, mieszcząca się na 19. pietrze hotelu Marriot. Biuro jest proste, czytelne, funkcjonalne i nie pozbawione przy tym uroku! Z podobnym wyzwaniem zmierzyliśmy się przy projektowaniu biura dla firmy OKB, przy czym również i tutaj budżet nie stanął na drodze do zaprojektowania przestrzeni, spełniającej oczekiwania pracowników.

Paris Tobacco. Funkcjonalne, jasne biuro z widokiem na centrum stolicy

Projektowanie wnętrz – wyzwania specjalne

Projektowanie biur czy projektowanie restauracji to niemal nasz chleb powszedni, tymczasem lubimy również inne realizacje. Czasem mniejsze, ale z jakichś względów ciekawe bądź prestiżowe. Na pewno jedną z ciekawszych był projekt i wyposażenie miejsca zabaw dla dzieci oraz wypoczynku dla rodziców – Ancymondo. Mogliśmy się tu pobawić kolorami i fakturami, ale także rozwiązaniami akustycznymi, ponieważ naszym głównym zadaniem było stworzenie komfortowych warunków dla rodziców czekających na swoje bawiące się w figloraju pociechy.

Kolorowo, wygodnie i cicho, czyli strefa dla rodziców w Ancymondo

Prestiżowym z kolei zadaniem było wyposażenie w rozwiązania akustyczne Centrum Informatyczno – Bibliotecznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Zaproponowaliśmy czteroosobowe boksy akustyczne dla pracy w mniejszych grupach, budki do rozmów telefonicznych oraz ścianki mobilne, pozwalające w przestrzeni bibliotecznej tworzyć ciche zakątki do pracy zespołowej studentów. To duża satysfakcja móc zapewniać komfort nauki przy pomocy skutecznych i estetycznych rozwiązań.

Rozwiązania akustyczne na biblioteki Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Zaprezentowaliśmy Wam tylko kilka naszych tegorocznych projektów a myślami jesteśmy już w 2021. Co nam przyniesie? Liczymy, że kolejne wyzwania i jesteśmy na nie gotowi. Także na te, które są konsekwencją zmian, jakie nastąpiły w tym roku.

Najnowsze wpisy:

STÓŁ BRIM

Ten stół to nie tylko mebel, to centrum dowodzenia dla nowoczesnej przestrzeni pracy, gdzie design łączy się z technologią, zapewniając płynną i stylową pracę.

Czytaj więcej »

Minimalistyczne i praktyczne akcesoria w miejscu pracy.

Naszym celem jest nie tylko dostarczenie pięknych i funkcjonalnych mebli, ale również zapewnienie naszym klientom pozytywnych doświadczeń i satysfakcji z procesu twórczego. Wierzymy, że każdy projekt jest podróżą kreatywną, w której współpracujemy z naszymi klientami, aby przekształcić ich marzenia w rzeczywistość.

Czytaj więcej »