Aranżacja przestrzeni biurowych w organizacjach turkusowych jest przyjemnością, choć wymaga wiele uwagi i pracy jeszcze przed rozpoczęciem samego projektowania. Zaczynamy od poznania zespołu, filozofii firmy i jej celów, bo w tym przypadku miejsce silnie je odzwierciedla.

Projektowanie przestrzeni biurowych w organizacjach turkusowych wymaga wyczucia

Choć organizacje turkusowe kierują się podobnymi zasadami, jednak każda z nich jest inna. Różnią się rolami, jakie pełnią liderzy czy mentorzy, poziomem wprowadzenia transparentności czy też samym celem, do którego zespół dąży. To, co jest dla wszystkich charakterystyczne to brak silnie zarysowanej hierarchiczności. Pracownicy łączą się – często spontanicznie – w zespoły realizujące jakieś zadanie. Podobnie, jak w zwinnej metodyce agile, w której ważniejsze są osoby i interakcje między nimi, niż same procesy i wykorzystywane narzędzia. To te zespoły są odpowiedzialne za zadanie bezpośrednio przed klientem, a nie osoba zarządzająca. To ważny aspekt, który należy uwzględnić w projektowaniu biura, gdzie panuje zarządzanie turkusowe. Zwykle nie ma w nim wydzielonych stref, specjalnych gabinetów dla szefów z luksusowymi meblami. Przestrzeń odzwierciedla poziome zarządzanie, a liderzy czy mentorzy przebywają blisko zespołów. Dobrze, by była ona mobilna. Pozwalała na łatwe i szybkie przearanżowanie przestrzeni tak, by zapewniała komfort kolejnemu konstytuującemu się zespołowi.

Organizacje turkusowe są kolorowe i zapewniają swobodną atmosferę

Organizacje turkusowe – jak podkreślić ich tożsamość poprzez design?

W turkusowych firmach cel i tożsamość są szczególnie ważne. Budują siłę i przewagę konkurencyjną w taki sposób, że nie opierają się wyłącznie na dążeniu do zysku. Nasza firma, która wprowadza krok po kroku zarządzanie turkusowe, chce poprzez projektowanie budować lepszy świat. Przyjaźniejszy i wzmacniający autentyczne więzi międzyludzkie, np. w pracy. Oparte nie na partykularnych celach, ale potrzebie samorealizowania się. Najlepszym sposobem na to, by przestrzeń odzwierciedlała tożsamość zespołu, jest rozmowa z nimi. Wspólne określenie, jakie akcenty – np. dekoracyjne czy graficzne – sprawią, że ich miejsce pracy będzie naprawdę ich. W zasadzie tutaj na każdym etapie prac dialog jest najważniejszym elementem naszej pracy.

Więcej o etapach aranżacji wnętrz biurowych przeczytasz w naszym
wcześniejszym wpisie: https://consido.pl/projekt-biura-etapy-aranzacji-wnetrz-biurowych/.

Zarządzanie turkusowe lubi, jak jest kolorowo

Podczas projektowania turkusowych przestrzeni można garściami czerpać z najnowszych trendów, bo chodzi przecież o to, by cały zespół czuł się w pracy dobrze, jak u siebie. I zachęcany jest do tego, by właśnie sobą być. A więc mile widziane są wszelkie osiągnięcia z zakresu biophilic design, ponieważ poprawiają samopoczucie i zdrowie. Technologie akustyczne, bo wpływają na komfort pracy i rozwiązania mobilne, które sprawiają, że przestrzeń elastycznie dopasowuje się za każdym razem, gdy zmieniają się zadania. I kolory: żywe, wesołe, które można wykorzystać do przestrzeni z miękkimi siedziskami, lub poprzez nie wyróżnić salki do spotkań, a każda w innej stylistyce i kolorach właśnie.

Sale konferencyjne, a każda inna i dla innych aktywności zawodowych

Organizacje turkusowe rządzą się swoimi prawami,

a to, co je wyróżnia to brak sztywnych zasad, nastawienie na zmienność i swobodny rozwój. Projektowanie przestrzeni biurowych o tym charakterze jest podobne. Opiera się na rozmowie, podczas której my staramy się zrozumieć, a potem przełożyć ich potrzeby na język designu.

Najnowsze wpisy:

STÓŁ BRIM

Ten stół to nie tylko mebel, to centrum dowodzenia dla nowoczesnej przestrzeni pracy, gdzie design łączy się z technologią, zapewniając płynną i stylową pracę.

Czytaj więcej »

Minimalistyczne i praktyczne akcesoria w miejscu pracy.

Naszym celem jest nie tylko dostarczenie pięknych i funkcjonalnych mebli, ale również zapewnienie naszym klientom pozytywnych doświadczeń i satysfakcji z procesu twórczego. Wierzymy, że każdy projekt jest podróżą kreatywną, w której współpracujemy z naszymi klientami, aby przekształcić ich marzenia w rzeczywistość.

Czytaj więcej »