Aranżacja gabinetu dyrektora to nie lada wyzwanie. Meble do gabinetu mają wyglądać reprezentacyjnie, pasować do wnętrza, być funkcjonalne, wygodne, pasować do prestiżowego stanowiska… – lista wymagań może ciągnąć się jeszcze bardzo długo. Jak wybrać meble, by zadowoliły nawet najbardziej wymagających klientów? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

 

 

Jak wybrać nowoczesne meble do gabinetu?

Nowoczesne meble do gabinetu dyrektora powinny służyć latami i niezmiennie wyglądać doskonale. Na co więc zwrócić uwagę podczas ich wyboru, na jakie meble postawić, by zadowolić nawet najbardziej wymagających? Oto trzy aspekty, które pozwolą Ci wybrać idealne biurko gabinetowe, fotel, szafy, szafki i inne nowoczesne meble do gabinetu dyrektora:

  1. funkcjonalność,
  2. wygląd,
  3. ergonomia.

Przyjrzyjmy się kolejno każdej z tych cech.

 

1. Funkcjonalne, czyli jakie?

Dopasowane do indywidualnych potrzeb tego, kto będzie z nich korzystał! Funkcjonalne biurko gabinetowe może być klasycznym, ciężkim meblem z pojemnymi szufladami lub wręcz przeciwnie –ograniczać się do lekkiego i minimalistycznego blatu wspartego na nogach. Najważniejsze, by było praktyczne! I tak, jeśli na przykład gabinet często służy do podejmowania ważnych gości, aby wyrównać role rozmówców, warto przedłużyć biurko gabinetowe o dodatkowy blat. Takie rozwiązanie pozwoli także podejmować ważne decyzje z partnerami biznesowymi i sprawi, że gabinet dyrektora szybko zmieni się w elegancką salę konferencyjną. Biurko do gabinetu dyrektora to tylko jeden (choć bardzo ważny) mebel, ta sama zasada dotyczy foteli, szafek, szaf, biblioteczki… – wybierając meble do gabinetu, warto przemyśleć funkcjonalność każdego elementu.

ekskluzywne-meble-gabinetowe-lodz
Fot. Biurko do gabinetu szefa to najbardziej reprezentacyjny mebel. Dzięki połączeniu z dodatkowym blatem staje się multifunkcyjne

 

2. Design, czyli meble pięknie zaprojektowane

Biurko gabinetowe, tak samo zresztą jak inne meble w tym szczególnym pomieszczeniu, powinno  także przyciągać spojrzenia partnerów biznesowych i gości stylowym wyglądem. Opcji jest wiele – w zależności od potrzeb możliwy jest indywidualny dobór wielkości, kształtu czy zastosowanych materiałów.

Nowoczesne meble do gabinetu wykorzystują coraz to śmielsze rozwiązania, a obecne trendy pozwalają nawet na zastosowanie kilku materiałów o różnych fakturach i kolorach na jednym meblu. Dzięki takim zestawieniom pomieszczenie zyskuje oryginalny i stylowy wygląd, ale uwaga – warto zdać się na specjalistów od aranżacji wnętrz, by modny design nie zmienił się w kicz!

 

Design czy funkcjonalność? Nie musisz wybierać!

Geometryczne wzory i proste kształty połączone z komfortem użytkowania i zgrabnie ukrytymi schowkami – nowoczesne meble do gabinetu nie wyglądają sztampowo (jak te z meblarskich sieciówek) i łączą design z funkcjonalnością. Wykonane z różnorodnych materiałów mogą całkowicie odmienić wygląd wnętrza, a dzięki zastosowaniu np. dodatkowych blatów w biurku gabinetowym sprawiają, że gabinet pełni rolę sali konferencyjnej. By pogodzić funkcjonalność i design, warto postawić na nieszablonowe, autorskie projekty na zamówienie, które uwzględnią wszystkie potrzeby i wymagania klienta.

Masywny i nowoczesny fotel do gabinetu
Fot. Designerski kształt i funkcjonalność – nowoczesne meble gabinetowe mogą mieć obie te cechy

 

3. Ergonomia ponad wszystko!

Ergonomia jest ważna nie tylko dla wyglądu gabinetu, ale przede wszystkim dla komfortu i zdrowia osób, które z niego korzystają. To właśnie ona przekłada się na efektywność pracy, może także wpływać na samopoczucie i skuteczność działań. Ponadto źle wyprofilowane fotele czy biurko gabinetowe o nieodpowiedniej wysokości stanowią zagrożenie dla zdrowia, mogą powodować bóle kręgosłupa i stawów oraz mieć negatywny wpływ na wzrok. O ile ocena designu czy funkcjonalności zależy od gustu i upodobań, ergonomia zależna jest od indywidualnych cech użytkownika. Właśnie dlatego warto zdać się na profesjonalistów – wybierając biurko do gabinetu, fotel czy inne meble, ich doświadczenie będzie nieprzecenioną pomocą!

 

Na dyrektorską miarę

Nieszablonowe, tworzone w odpowiedzi na konkretne potrzeby rozwiązania sprawdzają się najlepiej. Ten, kto ma 185 cm wzrostu, potrzebuje innego biurka gabinetowego i fotela niż ten, kto ma 160 cm. Ten, kto woli prostotę i minimalizm, źle będzie czuł się w gabinecie w stylu klasycznym, a miłośnik bogatej elegancji – przy biurku ograniczonym do cieniutkiego blatu w stylu skandynawskim. Nawet najbardziej wymagających klientów zadowolą autorskie projekty mebli gabinetowych. Projekt tworzony na zamówienie nie tylko ma oryginalny styl, ale daje pełen wachlarz możliwości stworzenia nowoczesnych mebli do gabinetu, które będą spełniać nie tylko wymagania wskazane w tym artykule, ale i wiele innych.

 

***

Nowoczesne meble do gabinetu dyrektora powinny być przede wszystkim funkcjonalne, ale to właśnie przy wyborze wyposażenia do pokoju osoby zarządzającej firmą kluczowy jest również design i ergonomia. To tu praca wre, podejmowane są decyzje na najwyższym szczeblu i to właśnie gabinet dyrektora ma robić jak najlepsze wrażenie na kontrahentach, partnerach i współpracownikach. W odpowiedzi na te oczekiwania oferta nowoczesnych mebli do gabinetu stale się poszerza  – wybór jest większy, choć przez to wcale nie prostszy. Dlatego  tylko stworzenie autorskiego projektu we ścisłej współpracy ze specjalistami, daje gwarancję  realizacji, która sprosta oczekiwaniom.

Najnowsze wpisy:

STÓŁ BRIM

Ten stół to nie tylko mebel, to centrum dowodzenia dla nowoczesnej przestrzeni pracy, gdzie design łączy się z technologią, zapewniając płynną i stylową pracę.

Czytaj więcej »

Minimalistyczne i praktyczne akcesoria w miejscu pracy.

Naszym celem jest nie tylko dostarczenie pięknych i funkcjonalnych mebli, ale również zapewnienie naszym klientom pozytywnych doświadczeń i satysfakcji z procesu twórczego. Wierzymy, że każdy projekt jest podróżą kreatywną, w której współpracujemy z naszymi klientami, aby przekształcić ich marzenia w rzeczywistość.

Czytaj więcej »