Ergonomiczny stół BRIM

Ogród nowym centrum życia

Meble zewnętrzne mają być lekkie, odporne na pogodę i łatwe do wyczyszczenia. I tylko tyle? Nie! Od mebli na taras oczekujemy jednak czegoś jeszcze oprócz samej praktyczności. Czego?

 

Sztuka zażywania ogrodu

W naszym klimacie mamy plus minus 4 miesiące, by cieszyć się ciepłem i słońcem. Być może właśnie dlatego mamy tak silną potrzebę delektowania się tym czasem. Posiłek, kawa, rozmowa – wszystko to smakuje jakoś… lepiej, gdy dzieje się „pod chmurką”. Nawet, gdy jesteśmy w centrum miejskiego zgiełku. Nic dziwnego zatem, że do aranżacji przestrzeni zewnętrznych, takich jak tarasy czy restauracyjne ogródki i hotelowe patia, przywiązujemy coraz większą wagę. Sztampowe, marketowe zestawy przestały nam już wystarczać. Chcemy czuć się komfortowo i luksusowo. A taki stan raczej trudno osiągnąć, gdy w siedzenie wpija nam się plastikowe krzesło…

 

Jeszcze salon czy już taras?

Od kliku lat wyraźnie zaznacza się trend na kreowanie prywatnych zewnętrznych stref odpoczynku na kształt domowych salonów. Przestrzeń zewnętrzna ma być równie piękna i wygodna jak ta w środku, a ogród staje się nowym ośrodkiem życia. Tradycyjne krzesełka zamieniają się więc w wygodne, przestronne sofy lub narożne kanapy, wyposażone w zdejmowane, tapicerowane oparcia i siedziska. Meble skupione są wokół niskich ław oraz stolików kawowych, tworząc intymną przestrzeń do rozmowy i relaksu.  Na gresie lub tarasowych deskach pojawiają się chodniki przyjazne dla bosych stóp, a otoczenie oświetlają coraz nowocześniejsze lampy solarne dające ciepłe (a nie zimne jak do niedawna) światło o różnej intensywności. Całości dopełniają miękkie poduchy i otulające koce, które przydają się, gdy na tarasie zastaje nas chłodniejszy wieczór.

Zdjęcia meble zewnętrznych oraz wewnętrznych spójnych pod kątem designu
Coraz częściej meble na taras są niemal identyczne z meblami salonowymi. Są równie wygodne i designerskie, ale dzięki specjalistycznym materiałom zdolne przetrwać niesprzyjającą pogodę. Niektórzy producenci tworzą kolekcje, które po sezonie można z powodzeniem wykorzystywać również pod dachem.

 

Meble zewnętrzne o charakterze zapraszającym

Zdjęcie mebli zewnętrznych w restauracji
Szybki lunch, popołudniowa kawa lub błogie lenistwo przy drinku w pozycji półleżącej – dzięki takim meblom zewnętrznym każdy znajdzie miejsce w sam raz dla siebie. I to w jednym lokalu.

Tarasowa moda nieco inaczej kształtuje się przypadku letnich ogródków gastronomicznych i hotelowych patiów. Sam komfort użytkowania i praktyczność to jeszcze nie wszystko. Do głosu coraz częściej dochodzi potrzeba wyróżnienia się, oryginalności i wielofunkcyjności. Łączy się rozmaite formy i materiały oraz miesza raz ustalone porządki, tworząc spójną całość. A wszystko po to, by przestrzeń nabrała unikatowego charakteru i nie była wyłącznie homogenicznym zbiorem stolików i krzeseł. Ma być łatwa do przearanżowania w zależności od pogody oraz potrzeb i nastroju gości. Designerskie, nieoczywiste meble zewnętrze przyciągają klientelę i są niejednokrotnie argumentem, który przesądza o wyborze danego lokalu.

 

Światłoprzyciąganie

Ludzi od zawsze ciągnie do światła. Zdają sobie z tego sprawę restauratorzy, których letnie ogródki po zmroku rozbłyskają barwną iluminacją, zachęcając przechodniów do wejścia. Blask świec to już za mało. Do świetlnych dekoracji wykorzystuje się – specjalnie zaprojektowane do zewnętrznych warunków – girlandy lampionów oraz pojedyncze, wolnostojące źródła światła o geometrycznych lub organicznych formach przypominających futurystyczne rzeźby. Nowością są designerskie podświetlane donice, które – w zależności od kształtu – świetnie wpiszą się w klasyczny klimat lub nowoczesny, minimalistyczny styl.  

Pozdrawiamy
Zespół Consido

Najnowsze wpisy:

STÓŁ BRIM

Ten stół to nie tylko mebel, to centrum dowodzenia dla nowoczesnej przestrzeni pracy, gdzie design łączy się z technologią, zapewniając płynną i stylową pracę.

Czytaj więcej »

Minimalistyczne i praktyczne akcesoria w miejscu pracy.

Naszym celem jest nie tylko dostarczenie pięknych i funkcjonalnych mebli, ale również zapewnienie naszym klientom pozytywnych doświadczeń i satysfakcji z procesu twórczego. Wierzymy, że każdy projekt jest podróżą kreatywną, w której współpracujemy z naszymi klientami, aby przekształcić ich marzenia w rzeczywistość.

Czytaj więcej »