Wyposażenie wnętrza komercyjnego to zadanie o wiele trudniejsze i bardziej odpowiedzialne niż wybór wyposażenia do domu, mieszkania czy innej przestrzeni prywatnej. Meble hotelowe do restauracji czy gastronomii – w skrócie mówi się o nich meble HoReCa – muszą charakteryzować się nieco innymi właściwościami niż meble do użytku własnego. W poniższym zestawieniu prezentujemy 5 cech mebli HoReCa, które warto wziąć pod uwagę przy urządzaniu wnętrza komercyjnego.ego.

1. Meble w branży HoReCa – jakość przede wszystkim

Meble HoReCa są wystawione na nie lada wyzwanie, jakim jest eksploatacja o wiele intensywniejsza niż w przypadku tradycyjnych mebli do użytku domowego. W związku z tym kluczowe jest, aby były wykonane z trwałych materiałów przy dbałości o najdrobniejsze detale konstrukcyjne. To dzięki tej cesze zachowają one swój kształt, estetykę, nie będzie trzeba ich często wymieniać czy naprawiać. Mebli do restauracji, hotelu czy nawet małej kawiarni nie należy szukać w pierwszym z brzegu markecie z meblami. Postawić trzeba raczej na producentów, sprzedawców i architektów wnętrz, którzy specjalizują się w dostarczaniu rozwiązań dla branży HoReCa.

2. Wygoda i komfort – kluczowe dla mebli do restauracji czy kawiarni

Wyposażenie wnętrza komercyjnego – zwłaszcza w branży gastronomicznej – służy konkretnemu celowi. Ma sprawić, że gość będzie czuł się wygodnie i komfortowo. Nawet najlepsze menu, najkorzystniejsze ceny i wyjątkowa atmosfera lokalu mogą okazać się niewystarczające, jeśli krzesła lub fotele nie będą pasować odwiedzającym. Przed zakupem trzeba koniecznie „przymierzyć się” do danego mebla. Takich testów najlepiej nie przeprowadzać samodzielnie – warto wybrać osoby o różnym wzroście i wadze, aby każdy mógł wyrazić swoją opinię na temat wygody. Dopiero wtedy można mieć pewność, że różne oczekiwania klientów zostaną spełnione.

3. Cena mebli dla branży HoReCa

Wybierając meble HoReCa, trzeba koniecznie sprawdzić ich cenę – przede wszystkim w kontekście cen rynkowych u innych dostawców. Może się okazać, że znaleźliśmy miejsce, gdzie wybrany zestaw mebli do restauracji jest znacznie tańszy, niż oferuje konkurencja. Z jednej strony mogła się trafić wspaniała okazja, z drugiej – warto dokładniej przyjrzeć się, z czego wynika okazyjna cena. Możliwe, że do ich produkcji użyto materiałów niższej klasy, sprzedawca oferuje meble do użytku domowego jako meble HoReCa albo gwarancja jest krótsza lub nie obejmuje pewnych elementów mebla. W drugą stronę działa to podobnie – nie zawsze meble najdroższe są najlepsze, a za niższą kwotę można często uzyskać porównywalną jakość. Przed zakupem zawsze warto dobrze poznać rynek – ceny, oferowaną jakość, obsługę dodatkową i dopiero na tej podstawie podjąć ostateczną decyzję dotyczącą zakupu mebli HoReCa.

4. Styl mebli do restauracji, hotelu i…

Wnętrza komercyjne powinny być spójne i przemyślane. Nie powinno być w nich chaosu i przypadkowości, dlatego też warto przed zakupem mebli do kawiarni czy restauracji przemyśleć, co wnętrze będzie komunikować, jaki klimat ma tworzyć. W przypadku gastronomii, wiele zależy od tego, czy jest to elegancki lokal, czy może bistro idealne na szybki lunch… To samo dotyczy wnętrza hotelowego – meblami w odpowiednim stylu można podnieść prestiż i odbiór lokalu, albo go obniżyć, zniechęcając klientów.

Połączenie jasnego drewna mebli HoReCa z białą, ceglaną ścianą i minimalistycznym wystrojem z pewnością zapadnie w pamięć gościom

5. Meble HoReCa – wyróżnij się!

Tak jak niemal w każdym polskim domu są meble z pewnego skandynawskiego sklepu z wyposażeniem wnętrz, tak wiele wnętrz komercyjnych, choć ma różny charakter, wygląda podobnie. By przyciągnąć klientów i stworzyć niepowtarzalny klimat miejsca, warto odważyć się nie tylko na znalezienie oryginalnych dodatków, ale i charakterystyczne meble HoReCa. Ich bogata oferta daje wiele możliwości. I tak, restaurację w stylu retro można wyposażyć wysokiej jakości meblami do gastronomii w dawnym stylu, na przykład fotelami tapicerowanymi z wysokimi podłokietnikami, a kawiarnię z popartowymi plakatami na ścianach – artystycznie profilowanymi, połyskliwymi krzesłami i stolikami w intensywnych kolorach.

Na zakupy z listą cech szczególnych

Pięć cech dobrego mebla do wnętrz komercyjnych to z pewnością: wysoka jakość, na którą składają się materiały i wykonanie, wygoda użytkowania, rozsądna cena, design dopasowany do charakteru miejsca i oryginalność. Ta lista z pewnością pomoże w decyzjach zakupowych. Ale co zrobić, gdy kolejne oglądane produkty nie spełnią tych oczekiwań? Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione wyżej zagadnienia, warto także rozważyć kwestię wykonania mebli HoReCa na zamówienie i szukać kompleksowej obsługi – od stworzenia koncepcji i projektu poprzez jego realizację  na montażu i usługach posprzedażowych skończywszy. Dzięki temu przy dużych zamówieniach można liczyć na korzystną cenę i ma się  pewność, że wszystkie meble i elementy wykończeniowe będą ze sobą idealnie współgrały.

Najnowsze wpisy:

STÓŁ BRIM

Ten stół to nie tylko mebel, to centrum dowodzenia dla nowoczesnej przestrzeni pracy, gdzie design łączy się z technologią, zapewniając płynną i stylową pracę.

Czytaj więcej »

Minimalistyczne i praktyczne akcesoria w miejscu pracy.

Naszym celem jest nie tylko dostarczenie pięknych i funkcjonalnych mebli, ale również zapewnienie naszym klientom pozytywnych doświadczeń i satysfakcji z procesu twórczego. Wierzymy, że każdy projekt jest podróżą kreatywną, w której współpracujemy z naszymi klientami, aby przekształcić ich marzenia w rzeczywistość.

Czytaj więcej »