Ergonomiczny stół BRIM

Urządzanie gabinetu prezesa, dyrektora czy managera jest ważne nie tylko z praktycznego punktu widzenia. Jest bowiem również niezwykle istotne w kontekście wizerunku firmy i tego, jak chce być postrzegana osoba, która w gabinecie będzie pracować. Czy jednak najdroższe i ekskluzywne meble gabinetowe to jedyny dopuszczalny wybór? Zdecydowanie nie, a odpowiedzi na pytanie Jak urządzić gabinet? jest naprawdę wiele. Zawsze można spojrzeć w stronę uniwersalnej klasyki, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać meble gabinetowe nowoczesne w formie – zgodne z najgorętszym trendem ostatnich lat, czyli minimalizmem. Warto jednak nadać mu nieco indywidualnego charakteru. Jak to zrobić?

Meble gabinetowe – nowoczesne czy klasyczne?

Stereotypowy gabinet prezesa wielkiej firmy to zawsze wielkie dębowe biurko, skórzany fotel, drewniana, przeszklona biblioteczka i nieodzowny stolik na drogie alkohole. Zostawmy jednak ten schemat, bo o ile taka forma wystroju gabinetu jest jak najbardziej zasadna w pewnych okolicznościach, o tyle wybór mebli gabinetowych jest dziś tak duży, że warto zejść z utartej ścieżki.

Jednym z ciekawszych trendów wśród nowoczesnych mebli gabinetowych jest minimalizm. Wynika on z prostej przyczyny – osoby na wysokich stanowiskach, nie muszą na każdym kroku demonstrować swojej pozycji, na przykład poprzez meble gabinetowe wykończone w przesadnie ozdobny sposób. Wręcz przeciwnie – prostota, pewnego rodzaju surowość, a nawet ascetyczność mebli gabinetowych może zrobić o wiele większe wrażenie niż najbardziej nawet efektowny zestaw.

Ekskluzywne meble gabinetowe – czyli jakie?

Minimalizm charakteryzuje się brakiem szczegółów i przyciągających uwagę detali, ale paradoksalnie decydując się na nowoczesne meble gabinetowe w takim właśnie stylu, trzeba mieć pewność, że każdy ich element został starannie dopracowany. Uwagę należy zwrócić na ich design, wykonanie oraz przede wszystkim na materiały użyte do ich produkcji – najlepiej naturalne, jak drewno, skóra, elegancki metal. Wszystkie poddane możliwie niewielkiej obróbce. Warto pomyśleć też o stworzeniu kompletu na zamówienie. To sprawi, że wystrój będzie niepowtarzalny i wyjątkowy, pomimo swojej pozornej prostoty.

Meble do gabinetu dostosowane do firmy i osoby

Poszukując mebli gabinetowych, oprócz trendów, warto zwrócić też uwagę na charakter firmy i osoby, która będzie tam pracować. Gabinet szefa innowacyjnej firmy z branży IT z całą pewnością powinien mieć nieco inny wystrój niż pokój osoby na tym samym szczeblu, ale z branży finansowej czy na przykład prawnika. Chodzi o to, aby goście, klienci czy partnerzy biznesowi czuli spójność w każdym aspekcie działalności firmy. Nic natomiast nie stoi na przeszkodzie, aby oprócz mebli gabinetowych nowoczesnych i oszczędnych w formie w pomieszczeniu znalazły się niewielkie osobiste akcenty – plakat lub obraz, dyskretna ozdoba na biurko czy inny drobny gadżet. Dzięki temu wnętrze stanie się bardziej przyjazne. Pokaże też nieco inne oblicze szefa czy dyrektora.

Meble gabinetowe nowoczesne w formie to nie tylko elegancja, ale również wygoda pracy
Nowoczesne meble gabinetowe to nie tylko elegancja, ale również wygoda pracy

Nowoczesne meble gabinetowe a ich aspekt praktyczny

Przy rozważaniach o tym, jak urządzić gabinet, trzeba pamiętać też o aspekcie praktycznym. Bez względu na to, czy postawi się na klasyczne rozwiązania, czy na meble gabinetowe nowoczesne, zawsze trzeba mieć na uwadze, że jest to miejsce przede wszystkim do pracy. Wybrany fotel musi zatem być wygodny i zapewniać odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Biurko powinno dawać odpowiednio dużo przestrzeni na blacie, a także możliwość przechowywania ważnych dokumentów pod ręką.
Gabinet to również miejsce częstych spotkań – trzeba zatem zagwarantować też miejsce do siedzenia dla gości. Najlepiej postawić na dodatkowe fotele czy krzesła, a jeśli mamy miejsce, także na wygodną kanapę, aby móc porozmawiać w nieco mniej formalnych warunkach. Nie można zapomnieć również o odpowiednim oświetleniu, które zapewni wygodę pracy zarówno przy komputerze, jak i z tradycyjnymi dokumentami.

Podsumowując, przy urządzaniu gabinetu należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim zdecydować, jaki styl powinny mieć meble gabinetowe – nowoczesny czy klasyczny – i jeśli wybierzemy pierwszą z opcji, pamiętać o zachowaniu umiaru w dodatkach oraz położeniu nacisku na materiały użyte do ich produkcji. Podejmując tę decyzję, trzeba pamiętać o charakterze firmy i osoby, dla której szykuje się pomieszczenie. Nie można też zapomnieć o wygodzie i komforcie pracy. Łącząc to wszystko, uda się stworzyć gabinet, w którym najważniejsza osoba w firmie będzie spędzać czas nie tylko efektywnie, ale także przyjemnie.

Najnowsze wpisy:

STÓŁ BRIM

Ten stół to nie tylko mebel, to centrum dowodzenia dla nowoczesnej przestrzeni pracy, gdzie design łączy się z technologią, zapewniając płynną i stylową pracę.

Czytaj więcej »

Minimalistyczne i praktyczne akcesoria w miejscu pracy.

Naszym celem jest nie tylko dostarczenie pięknych i funkcjonalnych mebli, ale również zapewnienie naszym klientom pozytywnych doświadczeń i satysfakcji z procesu twórczego. Wierzymy, że każdy projekt jest podróżą kreatywną, w której współpracujemy z naszymi klientami, aby przekształcić ich marzenia w rzeczywistość.

Czytaj więcej »