Poradnik dla dewelopera

Na rynku stale przybywa nowoczesnych budynków biurowych przeznaczonych przed deweloperów na wynajem. Biurowce w centrach dużych miast powstają jak grzyby po deszczu, dlatego aby znalazły najemców, trzeba je odpowiednio przygotować, zaproponować coś, co wyprzedzi konkurencję. Oto kilka porad dla dewelopera, jak zwiększyć szanse wynajmu powierzchni biurowej.

 

Znajdź odpowiednią grupę docelową

Na początek warto się zorientować, dla jakiego rodzaju firmy nasza powierzchnia biurowa będzie odpowiednia. Czy jest to ogromna przestrzeń, którą można zaproponować jako siedzibę dla wielkiej korporacji? A może dysponujemy niedużym lokalem, który sprytnie zaaranżowany pozwoli na efektywną pracę kilkunastoosobowej firmy? Warto określić to od razu, gdyż od tego będzie zależało, jak przygotujemy daną przestrzeń. W przypadku mniejszego lokalu ważne będzie optymalne wykorzystanie niewielkiej przestrzeni, tak więc należy zadbać o wydzielenie tego, co najważniejsze – biura dla właściciela firmy, sali spotkań, pomieszczeń socjalnych i sanitarnych oraz miejsca dla pracowników. Jeśli chcemy wynająć miejsce korporacji bądź dużej firmie, warto wydzielić w nim także kilka osobnych biur oraz przestrzeń typu open space, z jakiej najchętniej korzystają obecnie firmy.

 

Wyposaż powierzchnię biurową

Dobrym sposobem na przyciągnięcie najemców jest kompleksowe przygotowanie powierzchni biurowej – a więc jej wykończenie i wyposażenie najpotrzebniejszymi meblami i sprzętami. Malując ściany i dobierając podłogi, warto się trzymać stonowanych kolorów, które mają szansę spodobać się większej liczbie osób i nie będą rozpraszały w pracy. Jeśli chodzi o meble biurowe, najlepiej wstawić do lokalu te podstawowe, które przydadzą się niezależnie od tego, jakiego rodzaju firma zdecyduje się na wynajem. Będą to oczywiście biurka, wygodne i ergonomiczne fotele do pracy, stół konferencyjny, szafki i regały na dokumenty. Nie trzeba dodawać, że warto postawić na meble dobrej jakości, wpisujące się w aktualne trendy. Dobrym rozwiązaniem dla dewelopera chcącego znaleźć najemców swojej powierzchni biurowej będzie długoterminowy wynajem mebli, o którym pisaliśmy już w jednym z wcześniejszych artykułów.  

Industrialna biurowa kuchnia wyposażona w nowoczesną, czarną zabudowę kuchenną wzdłuż jednej ze ścian.
Zastanawiasz się, jak zwiększyć szansę wynajmu powierzchni biurowej? Wygodna i nieszablonowa strefa socjalna przyciąga najemców jak magnes!

 

Zapewnij dodatkowe atuty

Potencjalnych najemców możemy zachęcić również dodatkowymi usługami, takimi jak zapewnienie ochrony budynku, zaaranżowanie – o ile to możliwe – miejsc do parkowania, przygotowanie okablowania strukturalnego dla komputerów i innych sprzętów biurowych, zainstalowanie klimatyzacji, inteligentnych systemów oszczędzania energii. Jeśli dysponujemy całym budynkiem biurowym, można również zaaranżować w nim recepcję, z której będzie mogła korzystać wynajmująca go firma bądź firmy. Dodatkową zaletą będzie zaoferowanie najemcom perspektyw rozwojowych, a więc możliwości powiększenia biura czy siedziby firmy w przypadku jej rozrośnięcia się. Często w takich przypadkach firmy wynajmują drugie piętro bądź przenoszą się do większego budynku tego samego dewelopera. Jeśli więc mamy w zanadrzu dodatkowe przestrzenie, koniecznie poinformujmy o tym potencjalnych najemców.

 

Ogłaszaj, ogłaszaj, ogłaszaj

Reklama dźwignią handlu, więc – podobnie jak w każdej branży – tak i tu bardzo ważne jest widoczne i docierające do jak największej liczby osób ogłoszenie. Warto opublikować je na kilku, a nawet kilkunastu przeznaczonych do tego portalach internetowych. Nie mniej ważna jest właściwa prezentacja naszej oferty – dobre zdjęcia i rzetelne opisy mogą zdziałać cuda i przyciągnąć licznych zainteresowanych. Jeśli lokal będzie przez nas przygotowany według powyższych wskazówek, a zdjęcia wiernie oddadzą jego atuty, z pewnością wiele osób będzie chciało go zobaczyć na żywo, a to już połowa sukcesu.

 

Kompleksowe przygotowanie powierzchni biurowej do wynajmu zapewni sukces

Rynek nieruchomości jest bardzo wymagający, jeśli chodzi o lokale biurowe – zarówno właściciele firm, jak i pracownicy mają coraz większe oczekiwania względem swojego miejsca pracy, dlatego aby przebić się z oferowanym przez siebie lokalem do wynajmu, trzeba się wyróżnić na tle konkurencji i jednocześnie zaproponować miejsce, w którym jak najwięcej osób chętnie by pracowało. Jeśli dzięki naszym staraniom potencjalny najemca, oglądając lokal na żywo, oczami wyobraźni zobaczy w nim siebie i swoją firmę, to znaczy, że udało nam się świetnie przygotować powierzchnię biurową do wynajmu.

 

Pozdrawiamy
Zespół Consido

Najnowsze wpisy:

STÓŁ BRIM

Ten stół to nie tylko mebel, to centrum dowodzenia dla nowoczesnej przestrzeni pracy, gdzie design łączy się z technologią, zapewniając płynną i stylową pracę.

Czytaj więcej »

Minimalistyczne i praktyczne akcesoria w miejscu pracy.

Naszym celem jest nie tylko dostarczenie pięknych i funkcjonalnych mebli, ale również zapewnienie naszym klientom pozytywnych doświadczeń i satysfakcji z procesu twórczego. Wierzymy, że każdy projekt jest podróżą kreatywną, w której współpracujemy z naszymi klientami, aby przekształcić ich marzenia w rzeczywistość.

Czytaj więcej »