Ergonomiczny stół BRIM

Biura są używane przez dużą liczbę osób, co naturalnie generuje hałas. Dlatego bardzo ważną sprawą jest wyciszanie pomieszczeń biurowych, by zapewnić odpowiedni komfort pracy. Najlepszym rozwiązaniem jest izolacja akustyczna ścian, sufitu i podłóg, by zmniejszyć natężenie hałasu płynącego z zewnątrz pomieszczenia oraz redukcja pogłosu wewnątrz biura.

Rodzaje izolacji akustycznej

Biuro wolne od drażniącego hałasu jest niezwykle ważnym elementem nowoczesnego życia. By zrozumieć jak ważne jest wyciszenie pomieszczenia, wystarczy pamiętać o tym, że dźwięki rozchodzą się po pomieszczeniu, odbijają się od płaskich powierzchni – ścian czy okien, co jeszcze bardziej nasila hałas w biurze. Systematyczne przebywanie wśród takich dźwięków może powodować brak koncentracji, rozdrażnienie, a nawet bóle głowy.

Jak więc pozbyć się irytującego hałasu? Oferujemy kilka skutecznych rozwiązań, które dobieramy indywidualnie do potrzeb naszych Klientów. W większości przypadków sprawdzają się uniwersalne i dekoracyjne rozwiązania, jakimi są okleiny i panele ścienne – duża gęstość tych materiałów sprawia, że świetnie pochłaniają one dźwięki, zapobiegając ich rozchodzeniu się po przestrzeni biurowej. Innym, ważnym elementem są wykładziny podłogowe, które idealnie sprawdzą się w roli inhibitora hałasu. Oprócz tego ważne są również specjalne zaprojektowane, mobilne ścianki akustyczne, pozwalające na swobodną aranżację przestrzeni biurowej oraz wydzielania strefy ciszy stworzonej do pracy w skupieniu.

Okleiny ścienne

Okleiny ścienne doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach użyteczności publicznej, restauracjach, hotelach czy biurach. W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór wzorów i kolorów oklein, dzięki czemu zawsze zdołamy dopasować wygląd takiej okleiny do wymarzonej aranżacji przestrzeni, zachowując jednocześnie funkcjonalność i piękno.

Oferujemy okleiny winylowe, tekstylne oraz samoprzylepne. Charakteryzują się one prostym montażem i łatwością utrzymania, dzięki czemu biuro będzie wyglądało reprezentacyjnie przez wiele lat. Zawsze słuchamy naszych Klientów i w przypadku specjalnych życzeń – spełniamy je, wykonując okleiny na zamówienie (w specjalnym kolorze, z unikalnym wzorem itp.).

Panele  akustyczne

Oprócz samych oklein, warto zastanowić się nad panelami ściennymi wykonanymi ze specjalnych, wygłuszających materiałów. Mowa oczywiście o panelach akustycznych. Są to miękkie „płytki”, wykonane zazwyczaj z elastycznej pianki poliuretanowej, która świetnie pochłania dźwięki z otoczenia i skraca czas pogłosu. Na rynku są dostępne zarówno panele ścienne, jak i sufitowe. Rozwiązanie to stanowi świetny sposób na ożywienie biura i udekorowanie ścian. Panele wygłuszające w Consido dobieramy pod kątem wystroju całego pomieszczenia, więc będą stanowiły spójny element aranżacji. Wiemy jak łączyć funkcjonalność i piękno.

Wykładziny podłogowe

Wykładziny podłogowe to idealny sposób na piękną podłogę oraz stanowią ciekawą alternatywę dla paneli czy desek podłogowych. Oprócz dużych walorów estetycznych chronią również przed hałasem i zimnem. Wykładziny to gwarancja nie tylko atrakcyjnego wyglądu podłogi, ale również wysokiego komfortu użytkowania. Wykładzina niweluje odgłosy uderzeniowe, takie jak tupanie ludzi znajdujących się w pomieszczeniach nad biurem czy innych dźwięków, takich jak szuranie. Odpowiednio dobrana kolorystycznie do mebli biurowych wykładzina stworzy piękną i przytulną przestrzeń do pracy.

Ścianki akustyczne

Wiemy, że już zaaranżowane biura potrzebują rozwiązań akustycznych, które nie wpłyną znacząco na ich obecny wygląd. W ofercie Consido posiadamy mobilne ścianki działowe, które świetnie sprawdzą się w roli izolacji akustycznej. W tym przypadku stawiamy na odpowiednią dylatację obwodową oraz zachowanie jak największej szczelności, by niepożądane dźwięki nie przedostawały się do wyizolowanego pomieszczenia, które ma być ciche i ma sprzyjać skupieniu. To bardzo uniwersalna opcja, w którą z pewnością warto zainwestować. Mobilne ścianki akustyczne nie tylko sprawdzą się w roli izolatora hałasu, ale są też świetnym elementem rearanżacji przestrzeni biurowej, który będzie odpowiadać na bieżące potrzeby pracowników.

Cisza w miejscu pracy

Wygłuszanie jest prostym sposobem na poprawę akustyki biura – wystarczy wprowadzenie materiałów, które pochłaniają hałas. Usunięcie głównego czynnika rozpraszającego uwagę pracownika – hałasu, pozwoli na zwiększenie nie tylko jego komfortu pracy, ale i jego efektywności. Izolacja akustyczna ważna jest w każdym miejscu, gdzie przebywa więcej osób, pamiętajmy jednak o tym, że nie należy eliminować kompletnie dźwięków – praca w zupełnej ciszy również wpływa negatywnie na pracownika – ludzie nie są przyzwyczajeni do braku bodźców dźwiękowych, dlatego najlepiej postawić na redukcję, a nie eliminację dźwięków w biurze.

Skontaktuj się z nami w celu odpowiedniej izolacji akustycznej swojego biura https://consido.pl/kontakt/

Najnowsze wpisy:

STÓŁ BRIM

Ten stół to nie tylko mebel, to centrum dowodzenia dla nowoczesnej przestrzeni pracy, gdzie design łączy się z technologią, zapewniając płynną i stylową pracę.

Czytaj więcej »

Minimalistyczne i praktyczne akcesoria w miejscu pracy.

Naszym celem jest nie tylko dostarczenie pięknych i funkcjonalnych mebli, ale również zapewnienie naszym klientom pozytywnych doświadczeń i satysfakcji z procesu twórczego. Wierzymy, że każdy projekt jest podróżą kreatywną, w której współpracujemy z naszymi klientami, aby przekształcić ich marzenia w rzeczywistość.

Czytaj więcej »