Ergonomiczny stół BRIM

Nie kupuj, jeśli nie ma tych cech!

Bywa, że jest jedyną wyspą ciszy w gwarnym i wypełnionym szumem wielu urządzeń biurze open space. Nic dziwnego, że zainteresowanie biurowymi budkami telefonicznymi ciągle rośnie. Na rynku znajdziesz wiele modeli budki telefonicznej do biura. Na co powinieneś zwrócić uwagę przy jej zakupie, żeby inwestycja przełożyła się na wzrost efektywności pracowników?

 

Coraz więcej korporacji, ale również mniejszych przedsiębiorców decyduje się na wprowadzenie do swoich biur budek telefonicznych. To najprostszy i najszybszy sposób na zapewnienie pracownikom spokojnego miejsca, w którym mogą zebrać myśli, skupić uwagę na zadaniu lub przeprowadzić rozmowę z klientem, jednocześnie nie przeszkadzając innym pracującym osobom. Nie wymaga przebudowywania już zaaranżowanych przestrzeni biurowych. Wystarczy postawić ją w praktycznie dowolnym miejscu, z którego będzie dostępna dla jak największej liczby osób. Taki luksus ma jednak swoją cenę. Na jakie cechy biurowej budki telefonicznej musisz zwrócić uwagę, żeby nie żałować swojej inwestycji?

 

Wielowymiarowa izolacja akustyczna

Kupując biurową budkę telefoniczną, tak naprawdę kupujesz ciszę. Zapewnia ją m.in. odpowiednia izolacja, w formie specjalnych akustycznych paneli, umieszczana pomiędzy ściankami kabiny. Jej zadaniem jest redukcja przenikania dźwięków z otoczenia do wnętrza kiosku i na odwrót.

Absorpcję fal dźwiękowych rdzenia biurowej budki telefonicznej określa klasa akustyczności. W najlepszych kształtuje się ona na poziomie B – oznacza to, że sam panel pochłania około 85% fal dźwiękowych. Ale same panele to jeszcze nie wszystko.

Na akustykę wnętrza kiosku wpływ mają zastosowane materiały wykończeniowe. Gładkie i twarde powierzchnie sprzyjają odbijaniu i wzmacniają fale dźwiękowe. Dlatego im więcej miękkich i chropowatych surowców, tym stopień pochłania dźwięków jest wyższy. Zatem obecność tapicerowanych siedzeń, filcowych lub flokowych ścianek wewnętrznych czy chociażby akustycznej wykładziny będzie dodatkowo go wygłuszać. Ponieważ na konstrukcję budki telefonicznej w dużej mierze składają się szyby, upewnij się, że zastosowano w niej hartowane szkło z kontrolą akustyki.

Ogólna izolacja akustyczna budki telefonicznej, która ma dobrze wypełnić swoją rolę, powinna przekraczać 35 dB.

 

Wentylacja w budce telefonicznej – elektryczna

Biurowe budki telefoniczne często są przeznaczone – w przeciwieństwie do swojego ulicznego pierwowzoru – nie dla jednej, ale dla 2, 3 a nawet 4 osób. Z tego powodu zastosowane w nich rozwiązania inżynieryjne w kontekście wentylacji muszą być niezawodne. Dźwiękochłonne materiały izolujące ściany kiosku od głosów na zewnątrz oraz uszczelki wokół szyb i wejścia utrudniają mechaniczną wymianę powietrza. Jego cyrkulacja musi być zapewniona za pomocą wentylacji elektrycznej o wydajności uzależnionej od kubatury kiosku. Średnio obieg powietrza powinien kształtować się na poziomie 1m3/min.

 

Łatwość montażu i demontażu

Jednym z istotniejszych walorów biurowej budki telefonicznej jest możliwość szybkiego i łatwego przenoszenia jej w dowolne miejsce, w zależności od aktualnych potrzeb pracowników. Nie da się tego zrobić, jeśli montaż lub demontaż kiosku każdorazowo wymaga wzywania ekipy specjalistów. Jej konstrukcja powinna być lekka, modułowa i na tyle prosta, by dwie osoby mogły ją samodzielnie złożyć w ciągu godziny – co ważne, bez utraty gwarancji na produkt.

 

Możliwość przetestowania budki telefonicznej do biura

Izolacja akustyczna, obecność wentylacji elektrycznej i jej wydajność oraz możliwość względnie prostego montażu i demontażu to trzy podstawowe cechy biurowej budki telefonicznej, na które należy zwrócić szczególną uwagę przy jej zakupie. Jest jeszcze czwarta – z punktu widzenia inwestora być może najistotniejsza – możliwość wypożyczenia kiosku na testy. Produkt najlepiej wypróbować w warunkach „bojowych”, dlatego de facto to jedna z pierwszych kwestii, o którą powinieneś zapytać, szczególnie jeśli planujesz zamówić więcej niż jedną sztukę.

 

Pozdrawiamy
Zespół Consido

Najnowsze wpisy:

STÓŁ BRIM

Ten stół to nie tylko mebel, to centrum dowodzenia dla nowoczesnej przestrzeni pracy, gdzie design łączy się z technologią, zapewniając płynną i stylową pracę.

Czytaj więcej »

Minimalistyczne i praktyczne akcesoria w miejscu pracy.

Naszym celem jest nie tylko dostarczenie pięknych i funkcjonalnych mebli, ale również zapewnienie naszym klientom pozytywnych doświadczeń i satysfakcji z procesu twórczego. Wierzymy, że każdy projekt jest podróżą kreatywną, w której współpracujemy z naszymi klientami, aby przekształcić ich marzenia w rzeczywistość.

Czytaj więcej »