DESIGN w sam raz na taras!

Przede wszystkim muszą być piękne. Ale też lekkie, łatwe do przechowywania i najlepiej niezniszczalne. Czy designerskie meble tarasowe spełniają te wszystkie funkcje? Kluczem jest surowiec. Przedstawiamy 4 topowe materiały, z których powstają urzekające formą i zaskakujące trwałością ekskluzywne meble zewnętrzne.

 

Plastikowe meble tarasowe – urzekają barwami i kształtem

Plastik jest tani, lekki i wodoodporny, a wykonane z niego meble nie wymagają praktycznie żadnej konserwacji. Do tej pory kojarzył się raczej z niewyszukanymi, marketowymi zestawami ogrodowymi. Zapomnijmy o nich. Plastik, dzięki nieskończonym możliwościom formowania i barwienia, stał się jednym z ulubionych surowców projektantów. Wykonane z niego designerskie meble tarasowe mają śmiałe, niebanalne kształty. Są utrzymane w stonowanej kolorystyce off-whites lub nabierają wyrazistych, tropikalnych barw. Plastik doskonale wpisuje się w aktualny trend, który główny nacisk kładzie na możliwość szybkiego przenoszenia mebli i przearanżowania przestrzeni. Leżak wykonany z egzotycznego drewna z pewnością ładnie się prezentuje, ale przemieszczanie się z nim w pogoni za słońcem bywa dość kłopotliwe…

 

Technorattan – nieprzemijający urok plecionki

Zdjęcie plecionki z technorattanu
Meble tarasowe z technorattanu, w przeciwieństwie do naturalnego rattanu i wikliny, są odporne na działanie wody oraz zmienne temperatury; nie kruszą się i nie łamią, a także nie blakną pod wpływem promieni UV. Można barwić je na dowolny kolor i nadawać różne kształty, dzięki temu wśród szerokiej oferty znajdziemy zestawy wpisujące się w każdą stylistykę.

Technorattan to idealna, syntetyczna alternatywa dla naturalnego rattanu i swojskiej wikliny. Jest równie lekki i łatwy do formowania, za to całkowicie odporny na zabrudzenia oraz działanie wody, słońca i mrozu. Po sezonie można go przechowywać nawet w ujemnej temperaturze. Jest wytwarzany z wytrzymałych włókien polietylenowych, które w 100% podlegają recyklingowi. Można go barwić na wiele kolorów i nadawać niemal dowolne formy – od rustykalnych po ultranowoczesne i minimalistyczne. Dzięki tym właściwościom znajduje zastosowanie w ogrodach utrzymanych w stylu vintage, klasycznych miejskich rezydencjach czy hotelowych patiach i restauracyjnych ogródkach.

Aluminium – trwałe, łatwe do przenoszenia i składowania

Aluminium jest popularne w kolekcjach mebli o nowoczesnym, minimalistycznym wzornictwie. Często występuje w roli stelaża i jest łączone z innymi materiałami, takimi jak szkło, drewno czy specjalnie tapicerowane wodoodporną tkaniną poduchy, których nie musisz chować w razie deszczu. Aluminium jest bardzo lekkim surowcem, można je łatwo przenosić i składować. Jest też całkowicie odporne na działanie deszczu, temperatury i promieniowanie UV. Z powodu swoich właściwości chętnie wykorzystuje się je w meblach zewnętrznych przeznaczonych do gastronomii.

 

Pleksi – pojawia się… i znika

Zdjęcie stołu wykonanego z plexi
Kolorowa pleksi zastosowana w designerskich meblach tarasowych filtruje światło niczym witraż. W słoneczne dni na trawnikach i tarasach tańczą barwne refleksy, tworząc jedyną w swoim rodzaju, wyjątkową scenerię.

Pleksi jest gładka i przezroczysta jak szkło. Ale mamy pewność, że się nie potłucze. Jest odporna na warunki pogodowe, promieniowanie UV i żółknięcie. Dostępna w szerokiej gamie kolorów. Wykonane z niej meble mają efemeryczny charakter – w zależności od kąta padania światła pojawiają się i znikają. Stają się głównym akcentem przestrzeni lub całkowicie w niej giną, eksponując to, co znajduje się w ich bezpośrednim otoczeniu. Pięknie prezentują się na tle wody i zieleni. Pleksi najchętniej wykorzystywana jest do produkcji mebli utrzymanych w nowoczesnej stylistyce, ale znajdziemy też takie, które swoim kształtem nawiązują do stylu glamour. 

 

Pozdrawiamy
Zespół Consido

Najnowsze wpisy:

STÓŁ BRIM

Ten stół to nie tylko mebel, to centrum dowodzenia dla nowoczesnej przestrzeni pracy, gdzie design łączy się z technologią, zapewniając płynną i stylową pracę.

Czytaj więcej »

Minimalistyczne i praktyczne akcesoria w miejscu pracy.

Naszym celem jest nie tylko dostarczenie pięknych i funkcjonalnych mebli, ale również zapewnienie naszym klientom pozytywnych doświadczeń i satysfakcji z procesu twórczego. Wierzymy, że każdy projekt jest podróżą kreatywną, w której współpracujemy z naszymi klientami, aby przekształcić ich marzenia w rzeczywistość.

Czytaj więcej »