Ergonomiczny stół BRIM

Nowoczesność wymusiła na nas sterylne, pozbawione duszy wnętrza. Jeśli pragniesz, by w miejscu pracy nie było nudno, a wnętrze zachęcało pracowników do powrotu – warto postawić na urządzenie biura w stylu vintage. Przytulne i klimatyczne pomieszczenia  bez wątpienia  poprawią samopoczucie pracowników.

Czym jest styl vintage?

Styl vintage to zamiłowanie do starszych rzeczy, jednak nie tych antycznych. Wyróżnikiem tego stylu jest klasyka, nawiązanie do historii, która kryje się za każdym meblem. Głównym nurtem tego stylu jest przeszłość, a słowo „vintage” pochodzi z języka angielskiego, chociaż zostało zapożyczone z języka francuskiego, gdzie “vendage” oznaczało winobranie. “Vintage” w Anglii również powiązane jest z winem i oznacza dobry rocznik, opisuje się tym słowem szlachetne wino wytworzone z owoców jednego sezonu.

Styl vintage najpierw zagościł na wybiegach mody, a dopiero później przeniesiono go również do aranżacji wnętrz. Meble w stylu vintage są klasycznych kształtów, ponadczasowe. Nie odnoszą się do żadnej konkretnej epoki – po prostu są to meble, które można było zaobserwować w dawnych czasach. Większość projektantów wnętrz jednak ogranicza wybór mebli do tych, które nie są starsze niż czasy wiktoriańskie. Najchętniej wybieranymi meblami w stylu vintage są te, pochodzące z XX wieku.

W Polsce projektanci wnętrz najczęściej sięgają do lat 50 i 60 XX wieku. Kolorystyka stylu vintage jest odważna, a jedną z charakterystycznych cech tego stylu jest mnogość wyrazistych dodatków.

Biuro w stylu vintage

Efektywna i twórcza praca to rezultat, jaki obserwuje się u pracowników, którzy mają przyjemność pracować w biurach urządzonych w stylu vintage. Trzeba pamiętać, że jest on pełen ozdobników i należy uważać przy wprowadzaniu go do biur. Ten bogaty styl, źle wykorzystany, może przytłoczyć. Mimo wszystko, wiele firm decyduje się na wprowadzanie akcentów stylu vintage w celu ocieplenia przestrzeni biurowej. Najlepiej w biurze wprowadzić połączenie stylu nowoczesnego, który będzie odpowiadał za funkcjonalność, z akcentami stylu vintage, które nadadzą ducha aranażowanemu wnętrzu. W odpowiednim połączeniu tych styli pomogą doświadczeni projektanci wnętrz.

Pomysł na ściany i podłogi

Tutaj można połączyć nowoczesność i praktyczność z komfortowym designem. Pomalowanie wybranej ściany farbą magnetyczną lub farbą whiteboard, która zachowa się dokładnie tak jak znane nam białe tablice, po których piszemy, może być praktycznym i jednocześnie wyglądającym dobrze rozwiązaniem. Dzięki takim farbom ściana będzie idealnym miejscem do przypinania notatek i planów lub ozdobników jak pocztówki i inne pamiątki z wakacji.

Innym rozwiązaniem, zarówno praktycznym, jak i wpisującym się w styl vintage mogą być oferowane przez nas ozdobne panele ścienne, dbające o odpowiednią akustykę pomieszczenia. Wykonane są one z ekologicznego produktu  i świetnie sprawdzą w biurze – zobacz nasze panele akustyczne

Jeśli jednak ściana ma być czysto ozdobna – świetnie sprawdzi się tutaj tapeta z wiktoriańskim wzorem lub wyłożenie ścian klasyczną cegłą. Podłogi w stylu retro są zazwyczaj drewniane. Bardzo często w tym stylu spotyka się parkiet ułożony w jodełkę. 

Biurko kluczowym meblem w biurze

Przy biurku spędzamy najwięcej czasu – to jest nasze centrum dowodzenia. Biurko w stylu vintage będzie dominowało we wnętrzu – będzie duże, masywne i zdobne. To już od wybranej epoki zależy, jak konkretnie będzie wyglądać. Charakterystyczną cechą biurka w stylu vintage jest wykonanie z drewna. To, jakie detale wprowadzimy – blat w stylu wiktoriańskim pokryty skórą czy przykuwające uwagę zdobienia – zależy tylko od nas i naszej wizji projektowanej przestrzeni.

Fotel biurowy

Drugim, zaraz po biurku, najważniejszym meblem w biurze jest fotel biurowy. Musi być wygodny i funkcjonalny – ma zadbać o nasze zdrowie i postawę. Dobrze, by miał odpowiednie oparcie i siedzisko. Najlepiej postawić do pracy na fotel ergonomiczny – nowoczesny. Natomiast w przestrzeni konferencyjnej czy strefie relaksu można postawić na starsze fotele XX wieku z głębokimi siedziskami, toczonymi nóżkami i obitymi kolorowymi tkaninami. W takim anturażu z pewnością odetchniemy i nabierzemy sił na dalszą pracę.

Dodatki w stylu vintage

Jednym z oczywistych dodatków w stylu vintage będzie ozdobna lampa – dodatkowe oświetlenie zawsze jest mile widziane podczas pracy przy komputerze. Masywna, kolorowa lampa idealnie nada się na element dekoracyjny w biurze urządzonym w stylu vintage.

Dodatki w stylu vintage mogą wydawać się zabawne, dziwne, ekstrawaganckie. Jednak ich mnogość i różnorodność sprawiają, że dostosowanie wnętrza pod gust danej osoby będzie bardzo prosty. Dodatki od tkanin po ceramikę mogą być w dowolnym stylu – od minimalizmu po romantyzm. To głównie nimi wprowadza się styl vintage do biur.

Gdy nowoczesność spotyka się z klasyką

Częstą obawą podczas wprowadzania stylu vintage do biur jest to, czy stare meble będą trwałe, funkcjonalne. Producenci mebli szybko te obawy rozmyli – dla tych, którzy szukają tylko wyglądu stylu vintage, stworzono nowoczesne meble, które są specjalnie postarzane i projektowane na wzór mebli sprzed lat, jednak z użytecznością nowoczesnych mebli. Stylizowane meble i dodatki świetnie wpisują się w styl vintage, jednocześnie dbając o zachowanie ich funkcjonalności.

CONSIDO otwarte na klasykę

Poszukując doświadczonych projektantów wnętrz oraz ambitnych pomysłów warto zgłosić się do CONSIDO. Tutaj wiemy, jak wykorzystać najlepsze cechy stylu vintage, zachowując jednocześnie przy tym wszelkie aspekty praktyczności użytkowania. Potrafimy tak zaprojektować wnętrza, by każdy czuł się w nich komfortowo – dobieramy meble pod użytkowników, personalizujemy meble i stawiamy przede wszystkim na wygodę. 

Styl vintage nie jest nam obcy i wiemy jak urządzić biuro, by miało w sobie duszę. Nasi projektanci sprostali niejednemu wyzwaniu i wiedzą, jakie przestrzenie tworzyć. Stawiają oni przede wszystkim na te elementy, które starzeją się niczym wino i nigdy nie wychodzą z mody.

Najnowsze wpisy:

STÓŁ BRIM

Ten stół to nie tylko mebel, to centrum dowodzenia dla nowoczesnej przestrzeni pracy, gdzie design łączy się z technologią, zapewniając płynną i stylową pracę.

Czytaj więcej »

Minimalistyczne i praktyczne akcesoria w miejscu pracy.

Naszym celem jest nie tylko dostarczenie pięknych i funkcjonalnych mebli, ale również zapewnienie naszym klientom pozytywnych doświadczeń i satysfakcji z procesu twórczego. Wierzymy, że każdy projekt jest podróżą kreatywną, w której współpracujemy z naszymi klientami, aby przekształcić ich marzenia w rzeczywistość.

Czytaj więcej »