Przy biurku spędzamy większość dnia – pracując, ucząc się lub spędzając czas wolny. Siedzący tryb życia w obecnych czasach to niemalże standard. Warto wiedzieć, jaki odpowiedni mebel wybrać dla siebie, by jak najlepiej odciążyć swój kręgosłup, co przełoży się na poprawę stanu zdrowia i lepszą efektywność czy przyjemność wykonywanych czynności. Biurka elektryczne niosą ze sobą wiele zalet. Sprawdź, czy są stworzone dla Ciebie.

Zalety biurek elektrycznych

Ergonomia to klucz do tego, by stworzyć najlepsze warunki do pracy przy biurku. Warto przy tym zwrócić uwagę na poszczególne aspekty biurek elektrycznych, które przyczynią się do polepszenia jakości naszego funkcjonowania. Są to przede wszystkim:

  • odpowiedniej wielkości blat,
  • wysokość blatu.

Należy pamiętać, że biurko powinno być dopasowane indywidualnie do każdego pracującego przy nim człowieka. Niestety jest to trudne i kosztowne dla przedsiębiorców, by dopasowywać meble biurowe pod każdego pracownika. Tę samą sytuację można zaobserwować w domu, gdy z biurka korzysta więcej niż jedna osoba. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi inteligentny wynalazek, jakim jest biurko elektryczne z regulowaną wysokością blatu. Kupującemu takie biurko pozostaje jedynie wybrać odpowiedni materiał, kolor i wielkość blatu biurka, by jak najlepiej zagospodarować przestrzeń do pracy.

Podczas pracy głównie siedzimy, co nie sprzyja naszemu zdrowiu – przepływ krwi w ciele nie jest tak sprawny, gdy zastygamy w jednej pozycji przez wiele godzin. Właśnie dlatego zaleca się osobom z siedzącym trybem pracy robić przerwy co godzinę, by odpocząć od ekranu monitora i rozprostować kości. Czas na przerwy jest jednak ograniczony, więc warto pomyśleć nad jeszcze innym rozwiązaniem – zmianą pozycji z siedzącej, na stojącą. Dzięki biurkom elektrycznym z regulowanym blatem jest to możliwe.

Wygoda i komfort pracy jest nieporównywalna, jeśli chodzi o biurka elektryczne i tradycyjne. Możliwość dostosowania biurka do chwilowych potrzeb użytkownika sprawia, że praca staje się przyjemna i nie obciąża naszego zdrowia błędnymi nawykami.

Wady biurek elektrycznych

Wadą biurek elektrycznych może być ich cena – trzeba wydać na nie nieco więcej pieniędzy niż w przypadku tradycyjnych biurek. Jednak biorąc pod uwagę płynące korzyści z zakupu takiego biurka do pracy – ta wada jest minimalna, a korzyści gigantyczne. Przedsiębiorcy nie muszą się martwić o dopasowanie narzędzi pracy, w tym biurka, do każdego pracownika, a pracujący w domu mogą dzielić się biurkiem z innymi domownikami, zamiast zakupić biurko dla każdego z nich osobno. Jednorazowy, większy koszt staje się w rezultacie mniejszy niż przy każdorazowym dobraniu biurka do danej osoby, ponieważ jedno biurko elektryczne jest uniwersalnym rozwiązaniem dla każdego.

Podsumowując, największą zaletą biurek elektrycznych jest ich uniwersalność – może z nich korzystać wiele osób. Drugą, bardzo istotną sprawą jest możliwość zmiany trybu pracy w ciągu dnia – z pozycji siedzącej do stojącej, co przyczynia się do poprawy stanu zdrowia.

Najnowsze wpisy:

STÓŁ BRIM

Ten stół to nie tylko mebel, to centrum dowodzenia dla nowoczesnej przestrzeni pracy, gdzie design łączy się z technologią, zapewniając płynną i stylową pracę.

Czytaj więcej »

Minimalistyczne i praktyczne akcesoria w miejscu pracy.

Naszym celem jest nie tylko dostarczenie pięknych i funkcjonalnych mebli, ale również zapewnienie naszym klientom pozytywnych doświadczeń i satysfakcji z procesu twórczego. Wierzymy, że każdy projekt jest podróżą kreatywną, w której współpracujemy z naszymi klientami, aby przekształcić ich marzenia w rzeczywistość.

Czytaj więcej »