Współczesne biura, w których trwa nieustanna wymiana informacji pomiędzy pracownikami, telefony dzwonią co chwilę, a z kąta rozlega się rytmiczny dźwięk zadrukowywania kolejnych kartek, wymagają coraz sprytniejszych rozwiązań pozwalających na zapewnienie choćby odrobiny ciszy i zwiększenie efektywności pracy. Znaleźliśmy dla Was najciekawsze z nich.

Producenci oferują nie tylko coraz efektywniejsze (i efektowniejsze!) sposoby wyciszania pomieszczeń biurowych za pomocą miękkich materiałów do obicia ścian, sufitów czy podłóg, ale również mają coraz więcej pomysłów na tworzenie odizolowanych stref ciszy. Niektóre z nich idealnie sprawdzą się w małych biurach, inne wymagają większej przestrzeni, ale z pewnością wśród poniższych propozycji każde biuro znajdzie coś dla siebie.

 

Ścianki akustyczne

Rozwiązanie, które najlepiej sprawdza się jako ścianka działowa w open space. Te mobilne możemy dowolnie przestawiać, aranżując przestrzeń biurową według aktualnych potrzeb pracowników. Na rynku dostępne są panele akustyczne w rozmaitych kolorach oraz fantazyjnych kształtach, dzięki czemu można je dopasować do każdego biura, stwarzając ciekawe, barwne miejsce, pobudzające do kreatywnej pracy. Producenci oferują również intrygujące ścianki modułowe, które można ustawiać na dowolną wysokość i szerokość. Taki sposób na wyciszenie sprawdzi się nawet w małym biurze.

Sposoby wyciszania pomieszczeń - ścianki akustyczne
Ścianki akustyczne ustawione pomiędzy biurkami czy grupami biurek to szybki i nieinwazyjny sposób na zaaranżowanie otwartej przestrzeni, aby stworzyć zaciszne i komfortowe miejsce do pracy.

 

Panele akustyczne

Nieco innym rozwiązaniem są panele dźwiękochłonne, montowane na ścianach. Są to miękkie „płytki”, wykonane zazwyczaj z elastycznej pianki poliuretanowej, w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach, które pochłaniają dźwięki z otoczenia i skracają czas pogłosu. Na rynku są dostępne zarówno panele ścienne, jak i sufitowe. Rozwiązanie to stanowi świetny sposób na ożywienie biura i udekorowanie ścian.

 

Wykładziny akustyczne

Nie jest to może największa nowość w walce z hałasem w biurze, ale wciąż ma swoich zwolenników i sprawdza się w wielu firmach. Wykładziny akustyczne skutecznie eliminują dźwięki uderzeniowe, a więc np. odgłos kroków. Dobrane w ciekawe zestawienie kolorystyczne ze ścianami i meblami mogą stworzyć bardzo przytulne i przyjemne miejsce do pracy.

Modułowe meble

W większych biurach można sobie pozwolić na ustawienie osobnego odizolowanego miejsca (a nawet kilku) umożliwiającego pracę w ciszy i skupieniu. Pomogą w tym modułowe meble, które można zestawić, uzyskując przytulne pomieszczenie tłumiące wszelkie hałasy dochodzące z biura, świetne nie tylko do pracy w skupieniu, ale również do prowadzenia ważnych rozmów biznesowych wymagających dyskrecji czy omawiania przez zespół aktualnie realizowanych projektów. Efektywność pracy w tak ciekawie zaaranżowanym otoczeniu na pewno znacznie wzrośnie.

Boksy akustyczne

Równie ciekawym rozwiązaniem jak meble modułowe, pozwalającym na „wykrojenie” kawałka przestrzeni biurowej i odizolowanie jej od hałaśliwego otoczenia, są boksy biurowe. Specjalna konstrukcja i zastosowanie materiałów dźwiękochłonnych sprawiają, że każdy może w ciszy i skupieniu popracować, a także przeprowadzić ważną rozmowę telefoniczną czy omówić ze współpracownikiem kolejne zadania.

Hałas w biurze, szczególnie w dużych firmach, jest nieunikniony, a nawet wskazany, bowiem rozmowy i wymiana myśli między pracownikami to podstawa skutecznej działalności każdego przedsiębiorstwa. Nie da się więc z nim walczyć, ale można go skutecznie zmniejszyć lub unieszkodliwić, a nowoczesne rozwiązania akustyczne pomogą nie tylko w wyciszeniu biura, ale również w jego udekorowaniu i urządzeniu.

Pozdrawiamy
Zespół Consido

Najnowsze wpisy:

STÓŁ BRIM

Ten stół to nie tylko mebel, to centrum dowodzenia dla nowoczesnej przestrzeni pracy, gdzie design łączy się z technologią, zapewniając płynną i stylową pracę.

Czytaj więcej »

Minimalistyczne i praktyczne akcesoria w miejscu pracy.

Naszym celem jest nie tylko dostarczenie pięknych i funkcjonalnych mebli, ale również zapewnienie naszym klientom pozytywnych doświadczeń i satysfakcji z procesu twórczego. Wierzymy, że każdy projekt jest podróżą kreatywną, w której współpracujemy z naszymi klientami, aby przekształcić ich marzenia w rzeczywistość.

Czytaj więcej »