Ergonomiczny stół BRIM

Trudna sztuka wyboru mebli do hotelu

Umeblowanie hotelu to spore wyzwanie. Z jednej strony postawione w takiej przestrzeni meble muszę być funkcjonalne i jak najlepiej spełniać swoje zadania. Z drugiej aranżacja tego typu wnętrza musi tworzyć atmosferę, w której będzie się chciało przebywać jak najdłużej i jak najczęściej. Na co zwrócić więc uwagę przy wyposażaniu hotelu?

 

Trafić w gusta

Przede wszystkim podczas wyposażania pomieszczeń hotelowych trzeba sprostać potrzebom setek, jeśli nie tysięcy osób, dlatego zadanie to jest wyjątkowo trudne. Dodatkową komplikacją jest to, że w każdym hotelu mamy do czynienia z kilkoma zupełnie różnymi typami przestrzeni – pokojem hotelowym, restauracją, lobby, łazienkami; w niektórych obiektach dochodzą do tego też strefy wellness, tarasy, patia. To daje duże pole do popisu, ale też stanowi nie lada wyzwanie, gdyż aranżacja tych pomieszczeń powinna być spójna. Dlatego dobrze jest na samym początku określić styl wystroju, do którego będziemy nawiązywać w każdym pomieszczeniu – najczęściej wybierany jest styl nowoczesny lub klasyczny. Ważne jest też określenie grupy docelowej i przeznaczenia miejsca – inaczej wyposażymy bowiem hotel, który przyjmuje głównie klientów biznesowych podczas ich podróży służbowych, a inaczej taki, do którego przyjeżdżają na wakacje rodziny z dziećmi. Gdy już ustalimy podstawy, możemy przystąpić do wypełniania wnętrza niezbędnymi elementami. Przyjrzyjmy się dwóm hotelowym pomieszczeniom – lobby, od którego zaczyna się przygoda gości z hotelem, i pokojom, w którym spędzą oni większość czasu.

 

Wyposażenie lobby hotelowego na dobry początek

Lobby tworzy wizytówkę hotelu już od pierwszych chwil, jakie w nim spędzamy. To tutaj najpierw trafiają wszyscy goście, ważne więc, aby przestrzeń ta zachęcała do pozostania w hotelu na dłużej. Warto, aby była urządzona elegancko, zgodnie z najnowszymi trendami, ale też funkcjonalnie – przydadzą się wygodne fotele i kanapy oraz stolik, przy których będzie można np. poczekać na taksówkę lub przysiąść z laptopem, gdy mamy coś pilnego do zrobienia. W lobby warto trochę poszaleć z designem – ciekawe meble dodadzą wnętrzu charakteru i przyciągną niezdecydowanych gości. Przy projektowaniu lobby przydadzą się też dodające ciepła dodatki, takie jak wykładziny, tapety, tkaniny.

Meble w hotelowym lobby
Hotelowe lobby to pierwsze miejsce, które wita gościa. Warto zadbać, aby było nie tylko funkcjonalne, ale również atrakcyjne i zachęcające do skorzystania z oferty obiektu.

 

Pokoje hotelowe trafiające w gusta

Kolejnym ważnym etapem w urządzaniu wnętrza hotelowego jest umeblowanie pokoi – istotne o tyle, że to tu goście będą spać i spędzać większość doby hotelowej. Musi więc być wygodnie, funkcjonalnie, w miarę uniwersalnie, ale też spójnie z charakterem całego hotelu. Szafy, komody, szafki nocne, łóżka, biurka i krzesła – to podstawowe elementy, o jakie musimy zadbać, projektując pokój hotelowy. Oprócz tego, że muszą być oczywiście wygodne, meble te powinny być wytrzymałe, wykonane z trwałych materiałów, z najwyższą starannością, bowiem będą z nich korzystać różni ludzie, niekiedy wiele razy w ciągu dnia. Warto postawić tu więc na jakość, solidne wykonanie i uznane na rynku marki z wieloletnim doświadczeniem w produkcji mebli hotelowych. Aby każdy gość poczuł się w pokoju hotelowym jak w domu, warto urządzić go w stonowanych kolorach. Pamiętajmy, że hotel to miejsce, w którym się wypoczywa, więc lepiej unikać krzykliwych aranżacji, nawet jeśli są ciekawe i niepowtarzalne. Najczęściej wybierane kolory mebli i innych dodatków to obecnie biały, szary, beżowy – neutralne barwy sprawiają, że każdy w tak urządzonym pomieszczeniu może się poczuć dobrze.

 

Profesjonalna pomoc w urządzaniu wnętrz hotelowych

Siła dobrego hotelu tkwi w wielu czynnikach – na jego sukces wpływa nie tylko wygląd, ale również miła i profesjonalna obsługa, przystępne ceny, obecność dodatkowych atrakcji, takich jak basen czy zabiegi SPA. Jednak komfortowe i ciekawe wyposażenie hotelu to połowa sukcesu. Wygodne i solidne meble sprawią, że goście będą chętnie do niego wracali i polecali go innym. Jakość wyposażenia na pewno zaprocentuje, a jego pieczołowite dobranie pomoże stworzyć niezwykłą atmosferę. Dlatego warto wesprzeć się pomocą profesjonalnej firmy dostarczającej meble do wnętrz hotelowych, tak aby mieć pewność, że wszystkie elementy są ze sobą spójne i spełnią swoje funkcje, a goście będą jeszcze długo pozytywnie wspominać pobyt w naszym hotelu.

 

Pozdrawiamy
Zespół Consido

Najnowsze wpisy:

STÓŁ BRIM

Ten stół to nie tylko mebel, to centrum dowodzenia dla nowoczesnej przestrzeni pracy, gdzie design łączy się z technologią, zapewniając płynną i stylową pracę.

Czytaj więcej »

Minimalistyczne i praktyczne akcesoria w miejscu pracy.

Naszym celem jest nie tylko dostarczenie pięknych i funkcjonalnych mebli, ale również zapewnienie naszym klientom pozytywnych doświadczeń i satysfakcji z procesu twórczego. Wierzymy, że każdy projekt jest podróżą kreatywną, w której współpracujemy z naszymi klientami, aby przekształcić ich marzenia w rzeczywistość.

Czytaj więcej »