Ergonomiczny stół BRIM

Biophilic design, technologie akustyczne, ekologiczny design to główne trendy w projektowaniu przestrzeni publicznych w 2019 roku. Co przyniesie rok 2020?

Obserwując potrzeby rynku w 2019 roku dochodzimy do wniosku, że rośnie świadomość naszych partnerów zarówno w zakresie, w jakim przestrzeń może realizować ich cele, jak i potrzeb pracowników czy użytkowników. Dla nas to możliwość projektowania wnętrz przyjaznych, urozmaiconych i po prostu – ciekawych. Realizujących idee Human-centred design, w które wierzymy.

Biophilic design

Projektowanie przestrzeni biurowych, hotelowych czy restauracyjnych stawia teraz inne wyzwania, ale ich realizacja jest przyjemnością. Śmiało wprowadzamy wzory z natury, jak w przypadku jednego z hoteli położonego w pięknej leśnej okolicy. Proponujemy naturalne kolory, które pozwalają odpocząć od ferii barw, z jaką mamy zwykle do czynienia patrząc w monitory komputerów. I proponujemy rozwiązania biophilic design w oparciu o rośliny, które nadają przestrzeni dodatkowego uroku, oczyszczają powietrze i koją zmysły.

Akustyka

Budki akustyczne, ścianki, panele akustyczne i inne technologie to już stały element wyposażenia każdego biura. Badania dotyczące negatywnego wpływu hałasu są na tyle zaawansowane, że do rozwiązań neutralizujących jego szkodliwy wpływ nie trzeba już nikogo przekonywać. Współpracujemy z wieloma renomowanymi producentami, których budki akustyczne spełniają najwyższe normy i zapewniają izolację od biurowego szumu. Rozmów, pracy urządzeń, takich jak drukarki, niszczarki papieru czy faksy. Do tego mamy do dyspozycji różnego rodzaju panele akustyczne, które doskonale wpływają na odpowiednią akustykę sal konferencyjnych czy pokoi pracowniczych.

Ekologiczny design

Rośnie również świadomość rynku w zakresie doboru materiałów, z których wykonane są np. meble biurowe. Liczy się już nie tylko ergonomia, nowoczesny design, ale również rozwiązania przyjazne dla środowiska. Korzystanie z oferty rodzimego rynku. Zwracanie uwagi na to, czy meble biurowe, te do kawiarni, hotelu, są wykonane z materiałów, które można ponownie przetworzyć. Ale również takie, które są trwałe, gwarantują wysoką jakość i będą służyć przez lata.

Projektowanie przestrzeni publicznych w 2020 roku

Mamy wrażenie, że kolejny rok będzie przede wszystkim umacniał i rozwijał obecne trendy, czyli biophilic design, technologie akustyczne i ekologiczny design. Projektowanie przestrzeni publicznych będzie coraz bardziej przemyślane. Biorące pod uwagę zasady Human-centred design, które – jak się okazuje – w pełni realizują oczekiwania współczesnego pracownika oraz użytkownika przestrzeni publicznych.

Najnowsze wpisy:

STÓŁ BRIM

Ten stół to nie tylko mebel, to centrum dowodzenia dla nowoczesnej przestrzeni pracy, gdzie design łączy się z technologią, zapewniając płynną i stylową pracę.

Czytaj więcej »

Minimalistyczne i praktyczne akcesoria w miejscu pracy.

Naszym celem jest nie tylko dostarczenie pięknych i funkcjonalnych mebli, ale również zapewnienie naszym klientom pozytywnych doświadczeń i satysfakcji z procesu twórczego. Wierzymy, że każdy projekt jest podróżą kreatywną, w której współpracujemy z naszymi klientami, aby przekształcić ich marzenia w rzeczywistość.

Czytaj więcej »