Jak wyposażyć biuro zgodnie z najnowszymi trendami? Nie wystarczą nowoczesne meble w przestronnym wnętrzu. Aranżacja biura powinna wpisywać się w model tzw. wielofunkcyjnej przestrzeni biurowej, bo to sprzyja efektywności i kreatywności. Przydałyby się też widoczne oznaki dbałości o pracownika.

Jest też rzecz zasadnicza: nowoczesne meble biurowe powinny spełniać najwyższe standardy ergonomii stanowiska pracy. To obowiązujący trend, który jeszcze długo nie przeminie.

 

Ty, twoje krzesło biurowe i twój kręgosłup

Znaczenie komfortowych krzeseł biurowych trudno przecenić w sytuacji, gdy coraz więcej czasu spędzamy na siedząco (nie tylko w pracy), a bóle kręgosłupa są plagą XXI w.
Powodzenie ergonomicznych stanowisk pracy przy komputerze i biurek z regulowaną wysokością blatu to znak, jak bardzo siedzący tryb życia daje nam w kość.
Przemysł meblarski proponuje coraz bardziej nowoczesne modele krzeseł biurowych, z elektrycznymi mechanizmami regulacji, które minimalizują skutki długiego, czy nieprawidłowego siedzenia. Są np. krzesła, czy fotele biurowe, których nie trzeba regulować – same automatycznie dostosowują się do naszego ciała, gdy zmieniamy pozycję.
Są też fotele biurowe z biologicznym sprzężeniem zwrotnym – wmontowane sensory kontrolują napięcie mięśni siedzącego i reagują, gdy tylko pojawiają się nieprawidłowości.
Nie wystarczy jednak wyposażyć firmy w nowoczesne meble biurowe – ergonomiczne i estetyczne.
W pracy spędzamy średnio jedną trzecią doby, a zwykle więcej. Dobrze więc, by cała przestrzeń, w której pracujemy była przyjazna, funkcjonalna, wygodna. I aby spełniała swoje wizerunkowe powinności.

 

Jeśli planujemy organizować większe spotkania, stoły konferencyjne to dobra inwestycja. A nawet jeśli tego nie planujemy, to stół konferencyjny wcześniej czy później okaże się niezbędny

Nowoczesne meble biurowe? Ale jak je ustawić?

Zawsze przychodzi ten moment, gdy trzeba radykalnie odświeżyć dotychczasowe biuro lub urządzić nowe. Znamy już najnowsze trendy. Wiemy, że wygląd biura świadczy o firmie. Ale od czego zacząć?
Nawet mając własną koncepcję, jaka powinna być aranżacja i wyposażenie biura, warto te pomysły skonfrontować ze specjalistą i jemu powierzyć zaprojektowanie przestrzeni.
To pozwoli uniknąć błędów. I da pewność, że wszystkie aspekty związane z ergonomią miejsca pracy zostaną uwzględnione w spójnej i estetycznej formie.
Architekci mają doskonałe rozeznanie w rynku mebli pracowniczych, też znają najnowsze trendy i ułatwią wybór nowoczesnych mebli do biura w ramach budżetu, którym dysponujemy.

 

Designerskie meble. Może do recepcji? Ona oddaje ducha firmy

Wygląd naszego biura powinien być spójny z profesją, jaką się zajmujemy. Począwszy od recepcji. To wizytówka firmy.
Wygląd recepcji odpowiada za pierwsze wrażenie, jakie wyrabia sobie o naszej firmie klient, potencjalny kontrahent, czy kandydat do pracy.
Nawet jeśli nasze biuro wyposażone jest w skromne, choć nowoczesne meble biurowe, w recepcji można i należy pozwolić sobie na więcej. Oczywiście trzymając się wybranego stylu.
Recepcja to miejsce, które powinno oddawać ducha firmy. Minimalizm i powściągliwa elegancja, a może tradycyjny dostatek z elementami przepychu, czy też odwaga i niepowstrzymana kreacja zaakcentowana designerskimi meblami biurowymi?
Na jakikolwiek wariant się zdecydujesz, dobre pierwsze wrażenie podtrzyma profesjonalna i życzliwa obsługa recepcji.

 

Meble gabinetowe, to zwykle meble na zamówienie. Nie musi to być jednak monumentalne biurko i wielki fotel. By gabinet wyglądał elegancko, był wygodny i funkcjonalny, wystarczą dobrze zaprojektowane, nowoczesne meble

 

Boksy biurowe to nie przeszłość. Mają swoje zalety

W dużych, otwartych przestrzeniach sprawdzą się boksy biurowe. Zabudowywanie całej przestrzeni boksami biurowymi przestało być modne, bo w praktyce okazało się mało funkcjonalne.
Większość biur potrzebuje do pracy przestrzeni, które pełnią różne funkcje (stąd też popularny trend aranżowania biur jako tzw. wielofunkcyjnej przestrzeni), np. miejsce do pracy zespołowej i burz mózgów albo do spotkań „jeden na jeden” czy też do pracy solo wymagającej najwyższego skupienia. Strefa boksów biurowych może być jednym z takich miejsc.
Jednak dla niektórych firm, ze względu na ich specyfikę, boksy biurowe są idealnym rozwiązaniem. Tym bardziej, że mają wiele zalet.
Boksy biurowe łatwo montować i demontować, można je wyposażyć w dźwiękoszczelne ścianki czy panele. No i w przeciwieństwie do pracy w open space, zapewniają pracownikom trochę prywatności.

 

Meble konferencyjne. Jak przetrwać konferencję na zydelku?

Jeśli planujemy organizować większe spotkania zespołu, stoły konferencyjne są mądrą inwestycją. A nawet jeśli tego nie planujemy, to stół konferencyjny – choćby niewielki – wcześniej czy później okaże się niezbędny.
Gdy masz ograniczoną przestrzeń, możesz zdecydować się na elastyczny wariant, np. stoły konferencyjne składane albo modułowe.
Meble konferencyjne to nie tylko stoły, ale i krzesła, często bagatelizowane, zwłaszcza przez organizatorów różnych konferencji.
Siedzenie przez kilka godzin na niewygodnych krzesłach konferencyjnych jest po prostu męką. Nie mówiąc już o notowaniu, które jest możliwe, tylko gdy jesteś zgarbiony, zgięty w pałąk i masz nogę założoną na nogę. Czyli w pozycji, nad którą fizjoterapeuci załamują ręce.
Jeśli zatem częścią działalności twojej firmy są kongresy czy debaty, krzesła konferencyjne powinny mieć co najmniej podłokietniki, a najlepiej, jeśli mają też małe, składane blaty.

 

Stół konferencyjny – oczywiście! A krzesło?

Natomiast wyposażając salę do zebrań w firmie, można zdecydować się na proste krzesła konferencyjne. Wystarczy miękkie siedzisko i dobrze wyprofilowane, elastyczne oparcie.
Można też całkiem pominąć krzesła konferencyjne, ale wówczas trzeba nabyć wysoki stół konferencyjny albo taki z regulowaną wysokością, by można przy nim odbywać zebrania na stojąco. To rozwiązanie ma dwa atuty:

  • zebrania trwają krócej i są efektywniejsze
  • osoby spędzające długie godziny przy biurku, zmieniają na kilkadziesiąt minut zabójczą dla kręgosłupa pozycję siedzącą

O ile zebrania na stojąco są dobrą opcją dla spotkań wewnętrznych, to gości trzeba jednak gdzieś posadzić. Może to być gabinet szefa, choć przecież nie każdego gościa firmy przyjmuje sam szef.

Meble gabinetowe, czyli kim jest szef

Gdy myślimy o meblach gabinetowych, mamy zwykle na myśli meble ekskluzywne albo meble gabinetowe robione na zamówienie.
Trzeba jednak uważać, by chęć zamanifestowania prestiżu firmy wyposażeniem gabinetu prezesa, nie pchnęła nas w stronę ostentacji. Gdy przyjmujemy gości, zwykle nie chcemy przecież, by czuli się onieśmieleni albo rozbawieni nieuzasadnionym przepychem.
Być może zamiast mebli gabinetowych szytych na miarę, wystarczą nowoczesne meble biurowe dobrej jakości plus dobrze zaprojektowane oświetlenie. Warto też zadbać o elementy dekoracyjne dające znać o ludzkim obliczu szefa, np. wskazujące na jego pasje czy pozazawodowe zainteresowania.
Nieodzownym elementem wyposażenia gabinetu jest też stół konferencyjny, choćby niewielki – na rzeczowe, robocze spotkania. A także wygodne fotele, miękka sofa i stolik, na mniej formalne rozmowy.

Pozdrawiamy
Zespół Consido

Najnowsze wpisy:

STÓŁ BRIM

Ten stół to nie tylko mebel, to centrum dowodzenia dla nowoczesnej przestrzeni pracy, gdzie design łączy się z technologią, zapewniając płynną i stylową pracę.

Czytaj więcej »

Minimalistyczne i praktyczne akcesoria w miejscu pracy.

Naszym celem jest nie tylko dostarczenie pięknych i funkcjonalnych mebli, ale również zapewnienie naszym klientom pozytywnych doświadczeń i satysfakcji z procesu twórczego. Wierzymy, że każdy projekt jest podróżą kreatywną, w której współpracujemy z naszymi klientami, aby przekształcić ich marzenia w rzeczywistość.

Czytaj więcej »