Bank to bez wątpienia instytucja zaufania społecznego, która w każdym wymiarze swojej działalności powinna dawać klientom poczucie bezpieczeństwa i ochrony. Dotyczy to również uważności przy aranżacji i wyborze odpowiednich mebli do banku. Te powinny być dobrane do rodzaju placówki i typu obsługiwanych klientów. Nie można też zapomnieć o pracownikach – w ich przypadku odpowiedni dobór mebli do banku może znacznie podnieść efektywność pracy. Podpowiadamy, jak aranżować wnętrza instytucji finansowych.
Meble do banku – mogą sprzyjać dużym transakcjom… lub nie!
W dobie powszechnego dostępu do internetu klienci korzystają z placówek bankowych coraz rzadziej.
Na pewno jednak osobiste pojawienie się w banku klienta następuje w sytuacji, gdy w grę wchodzą większe pieniądze – czy to w kontekście kredytu czy na przykład otwarcia lokaty. Dlatego też dobór odpowiednich mebli do banku jest w tym wypadku bardzo istotny, bo konsumenci z całą pewnością wolą zapoznawać się z ofertą, czytać skomplikowane dokumenty i podejmować ważkie decyzje w komfortowych warunkach.
Jeśli muszą siedzieć na niewygodnych krzesłach, nie mają stołu, ławy lub blatu, na których swobodnie mogą przejrzeć dokumenty; wokół nich panuje chaos, a na biurkach pracowników piętrzą się stosy papierów – mogą się zniechęcić, nabrać wątpliwości co do profesjonalizmu instytucji i ostatecznie wycofać się z zamiaru powierzenia bankowi swoich pieniędzy lub zaciągnięcia zobowiązania.
W banku wiadomo… diabeł tkwi w szczegółach (wszystkich!)
Wybierając meble do banku lub innej instytucji finansowej, w której ludzie podejmują decyzje dotyczące ich finansowej przyszłości, trzeba brać pod uwagę szczegóły. Wybierając fotele czy sofy, trzeba się kierować ich estetyką, ale nie można zapomnieć o trwałości, czyli użytych materiałach i jakości konstrukcji. Nie chodzi tylko o wygodę potencjalnych klientów, ale również o wizerunek. Kanapa z popękanym obiciem ze sztucznej skóry na pewno nie zrobi dobrego wrażenia i nie będzie zachęcać do skorzystania z usług. Dlatego też warto postawić na meble wykonane z solidnych materiałów i na specjalne zamówienie.
Przy tego typu inwestycjach wsparcie profesjonalnego doradcy jest w istocie niezbędne, ale w ostatecznym rozrachunku bardziej opłacalne – inwestor ma pewność, że wnętrze jest zaaranżowane zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami, design i materiały użyte do produkcji są dedykowane wnętrzom komercyjnym (a więc przetestowane pod kątem intensywnego użytkowania), a usługa i same meble są objęte gwarancją.
Meble do banku a wizerunek instytucji
Meblami zdecydowanie można kreować wizerunek – nie chodzi jednak tylko o wygodne meble do banku udostępniane klientom, ale również wszystkie meble znajdujące się w pomieszczeniu. Przykładowo ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest metalowa szafa na dokumenty. Z jednej strony taki mebel na pewno wzbudzi zaufanie, z drugiej – będzie pomagał pracownikom w bezpieczny sposób przechowywać ważne dokumenty. Podobne wrażenie może sprawić też tak zwany sejf meblowy czy biurko z zamkiem. Można potraktować, że to nieco stereotypowe meble do banku, ale z drugiej strony niewielu klientów od instytucji finansowych oczekuje ekstrawagancji czy wyznaczania trendów w designie. O wiele ważniejsze jest dla nich poczucie, że ich oszczędności są we właściwych rękach, a wspomniane meble bankowe z całą pewnością pomogą takie poczucie wzbudzić.
Styl mebli do banku – o tym warto pamiętać
Wybierając meble do banku i aranżując wnętrze, warto kierować się też ogólnym wizerunkiem instytucji. Niektóre banki przedstawiają się jako nowocześniejsze, nastawione na młodych i aktywnych klientów. W takim przypadku warto postawić na materiały takie jak metal czy szkło. Na rynku finansowym są też takie instytucje, które bardzo mocno podkreślają swoje przywiązanie do tradycyjnych wartości i szczycą się historią sięgającą kilkudziesięciu lat wstecz. Wówczas decydując się na lifting wnętrza i nowe meble bankowe, można wybrać surowce takie jak drewno, naturalna skóra czy kamień, które będą utożsamiać trwałość i solidność całej instytucji.