Projektując lady recepcyjne zwracamy uwagę zarówno na profil działalności firmy, jak i wartości, które ona wyznaje. Recepcja jest bramą, przejściem. Swoim charakterem podpowiada to, co dzieje się dalej. Ma też do spełnienia określone funkcje.
Lady recepcyjne – pierwsze wrażenie robi się tylko raz
Recepcje były niegdyś domeną przestrzeni hotelowych. Wraz z rozwojem innych usług, w których ważny jest kontakt klienta z przedstawicielem firmy, pojawiły się one w bankach, urzędach i biurach. Ich sercem są lady recepcyjne. W biurach to obecnie miejsce pracy osoby pierwszego kontaktu, w którym zaczyna się rozmowa. Dostarczana jest poczta i poczta wychodzi. Punkt zbiegu całej arterii komunikacyjnej firmy.
Meble do recepcji – estetyka
Sposób, w jaki podchodzimy do projektowania recepcji najlepiej oddaje nasza własna, niemal już ukończona. Brakuje jeszcze ogrodu wertykalnego z tyłu, w jej tle – i całość będzie gotowa. Odpowiada ona naszym estetycznym upodobaniom, ale wiele również mówi o filozofii działania zespołu. O wartościach, które wyznajemy. A stawiamy na wysoką jakość i trwałość materiałów. Na prostotę i minimalizm, ale z charakterem. Na nietypowość, która wiąże się z trudnościami w fazie produkcyjnej, ale która nas nie zniechęca. Konstrukcja jest wykonana z płyty meblowej z okładziną – linoleum i naturalnym laminatem. Ma nietypowy układ, po skosie, którego inspiracją jest wzór jodełki francuskiej. To te skosy, różna grubość materiałów wykończeniowych i dążenie do uzyskania efektu monolitu były szczególnie wymagającym wyzwaniem w procesie produkcji. Ale efekt jest dokładnie taki, na jakim nam zależało. Czyli „Mniej znaczy więcej” Miesa Van Der Rohe. Hasło słynnego niemieckiego architekta modernizmu, które wyznaczyło i wyznacza silny, minimalistyczny kierunek w projektowaniu i architekturze. Prosta forma, w której liczy się detal i to on przykuwa uwagę. Takie mamy podejście do procesu, ale również takie meble biurowe cenimy i oferujemy naszym klientom.
Meble do recepcji – funkcja
Jeśli chodzi o rolę, jaką pełni sama lada recepcyjna to istotne są dwie rzeczy: funkcja reprezentatywna i praktyczna, które nie mogą sobie nawzajem przeszkadzać. W recepcji wiele się dzieje. Krążą dokumenty, papiery, które wymagają uporządkowania, a jednocześnie bałagan nie może psuć tego pierwszego wrażenia, jakie ma odnieść osoba przychodząca z zewnątrz. Interesariusz, jak niegdyś się mówiło. W przypadku naszej zależało nam również na tym, by sprytnie pochować okablowanie sprzętów biurowych i by drukarka nie była tym, co szczególnie rzuca się w oczy. Nasza office menedżer ma do dyspozycji szafki i półki i dużo przestrzeni, by poukładać swoje podstawowe narzędzia pracy. Znaleźć miejsce dla bieżącej dokumentacji. Lada recepcyjna jest przy tym na tyle wysoka, że zapewnia jej poczucie intymności, a jednocześnie nie zniechęca przybyłego do nawiązania kontaktu.
Przeczytaj także nasz wpis o tym, jakie są etapy projektowania biura.
Oświetlenie biurowe – kropka nad i
W przypadku naszej lady recepcyjnej jest to dosłownie kropka nad i. Wpisana w monolityczną kubaturę lady recepcyjnej jest jej swoistą kontynuacją estetyczną. To światło płaszczyznowe: półprzezroczysta membrana, nad nią zainstalowane – niewidoczne dla oka – paski ledowe. I mamy efekt sufitu, który w całej płaszczyźnie świeci. Jest też możliwość regulacji natężenia światła.
Oświetlenie biurowe oferuje dzisiaj niesłychanie szerokie możliwości, zarówno aranżacyjne, jak i dopasowania jego właściwości do konkretnych potrzeb. Innych do pracy wymagającej skupienia, a innych do przestrzeni, w których chcemy się odprężyć. To jest również jeden z ważniejszych dla nas aspektów podczas projektowania nie tylko recepcji, ale i całych biur, hoteli czy powierzchni sklepowych.
Proste, trwałe i estetyczne meble biurowe, projektowanie w oparciu o filozofię human-centred design i odwaga w mierzeniu się z trudnymi technologicznie wyzwaniami. To jest dla nas ważne i właśnie to komunikuje swoją formą i wykonaniem nasza lada recepcyjna.