Styl i kolorystyka biura, które budują wizerunek profesjonalnego prawnika
Branża prawnicza to jedna z tych dziedzin, w której aranżacja siedziby liczy się w sposób szczególny. Doskonale zdają sobie z tego sprawę prawnicy, dlatego większość z nich tak dużą wagę przywiązuje do stylu i kolorystyki swoich kancelarii. I słusznie, bo to, jak prezentuje się adwokackie czy radcowskie biuro, ma niebagatelny wpływ na decyzje klientów o podjęciu współpracy. A więc, jak urządzić kancelarię adwokacką?
Zacznij od wyboru mebli
Urządzanie kancelarii adwokackiej rozpocznij od wyboru mebli i do ich stylu dopasuj resztę aranżacji. Szukając najlepszych mebli dla siebie, oprócz ergonomii i swoich indywidualnych upodobań, musisz wziąć jeszcze pod uwagę trzy obiektywne czynniki:
- wielkość i lokalizację kancelarii,
- specjalizację oferowanych usług,
- wiek zespołu.
Tylko wówczas będziesz miał szansę stworzyć gabinet o spójnym wystroju, który będzie wspierał Twój wizerunek profesjonalnego, wiarygodnego i rzetelnego prawnika.
To Cię zainteresuje: Meble kancelaryjne – zaufanie od pierwszego wejrzenia
Antyki – tradycja i konserwatyzm
Antyki w adwokackim gabinecie to klasyka i rzeczywiście wielu prawników decyduje się tak wyposażyć swoje miejsce pracy. Ale czy w Twoim gabinecie sprawdzą się ciężkie, dębowe meble ze stuletnią metryką?
Jeśli prowadzisz prywatną praktykę, a Twoja siedziba mieści się w wielkomiejskiej kamienicy i dysponujesz pokojami o dużym metrażu, to niewątpliwie antyki będą pasowały do charakteru miejsca. Za to niekoniecznie muszą harmonizować z dziedziną, w której się specjalizujesz i… Twoim wiekiem.
Tego typu meble są silnie kojarzone z takimi wartościami jak tradycja, konserwatyzm i elitarność – świetnie się sprawdzają w kancelariach notarialnych oraz adwokackich wyspecjalizowanych w prawie karnym i cywilnym, które są prowadzone od kilkudziesięciu lat i często mają rodzinne tradycje. Młody, samodzielny adwokat siedzący za wielkim, dębowym biurkiem może wyglądać pretensjonalnie i nie budzić zaufania.
Meble klasyczne z nowoczesnymi akcentami – wiarygodność, doświadczenie i otwartość
Jeśli chcesz być postrzegany jako rzetelny, wiarygodny i gotowy do walki o interesy klientów prawnik, postaw na klasyczne meble z elementami nowoczesności. Taki styl będzie spójny z większością prawniczych specjalizacji.
Do większych pomieszczeń nadadzą się zestawy solidnych, dużych, ale oszczędnych w formie, mebli drewnianych w naturalnych, ciemnych barwach, przełamanych ciekawymi wstawkami np. z chromowanej stali lub naturalnej skóry.
W mniejszych i niskich lokalach sprawdzą się meble z lżejszych materiałów takich jak szkło, metal i fornir zarówno w ciemnych, jak i jasnych kolorach. Biurko i stół do rozmów z przeszklonym blatem optycznie zajmą mniej miejsca, a regały i witryny na metalowych stelażach nie przytłoczą pomieszczenia.
A może styl futurystyczny?
Meble w stylu futurystycznym coraz częściej wypełniają pokoje i gabinety dużych firm i korporacji prawniczych, które na swoje siedziby wybierają nowoczesne biurowce w centrach wielkich miast. Wyróżniają się oryginalnym designem oraz wysoką jakością surowców i wykonania. Symbolizują przejrzystość, precyzję, dynamizm, nowoczesność i świeżość. Świetnie sprawdzają się w firmach specjalizujących się w prawie handlowym, nieruchomościach i odszkodowaniach.
Jaki kolor ma profesjonalizm?
Po meblach przychodzi pora na dopasowanie kolorystyki ścian i dodatków. Zdecyduj się na stonowane barwy. Nie musisz poprzestawać na bieli. Ważne tylko, aby kolory nie rozpraszały ani Ciebie, ani Twoich klientów (odradzamy intensywny lub jaskrawe barwy, zwłaszcza odcienie pomarańczowego, żółtego, turkusowego lub czerwonego).
W gabinetach, którym bliżej do nowoczesności na pewno lepiej sprawdzą się cieplejsze lub chłodniejsze odcienie szarości o różnym nasyceniu w połączeniu z paletami złamanych bieli. Tam, gdzie króluje klasyka, oprócz tradycyjnych off-white’s, można pokusić się o akcenty w matowych, ciemnych i zgaszonych barwach, np. oxfordzką zieleń, burgund, koniakowy brąz lub głęboki granat.
Sposób na ciszę w kancelarii
Na koniec zwracamy Twoją uwagę na odpowiednie wygłuszenie kancelarii. W akustycznym wnętrzu rozmowy, które prowadzisz z klientami, mogą być słyszane przez inne osoby. Biorąc pod uwagę poufny charakter przekazywanych informacji, jest to sytuacja niedopuszczalna. Pogłos kroków i rozmów zmniejszysz lub wyeliminujesz poprzez zastosowanie specjalnych akustycznych wykładzin i paneli dźwiękochłonnych, które można podwieszać lub mocować do ścian.
Stylowo urządzony gabinet dodaje klasy i profesjonalizmu każdemu biznesowi. W przypadku zawodów prawniczych, w które wpisany jest bezpośredni kontakt z klientami, wystrój wnętrza stał się jednym z argumentów w walce o ich zaufanie. Urządzając kancelarię adwokacką, warto, a nawet trzeba o tym pamiętać.
Pozdrawiamy
Zespół Consido