W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej uwagi przykłada się do zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, branża wnętrzarska również podąża tą ścieżką, oferując rozwiązania, które są nie tylko estetycznie przyjemne, ale również przyjazne dla planety.

Jakie meble wstawić do kancelarii prawnej?

Co ma sobie pomyśleć klient, przekraczając próg Twojej kancelarii? Że jest w miejscu, w którym otrzyma uczciwą i rzetelną pomoc prawną rozwiązującą jego aktualny problem. Meble do kancelarii pełnią zasadniczą rolę w wywieraniu tego pierwszego wrażenia. Podpowiadamy, jak powinny wyglądać i co koniecznie musi się znaleźć w zestawie mebli kancelaryjnych.

 

Jakie biurko wstawić do kancelarii? Duże!

Kancelaria prawna to jedno z tych miejsc, w których doskonale sprawdzają się masywne i duże biurka podkreślające prawniczy etos oraz symbolizujące pewność, trwałość i stabilność. Oczywiście rozmiar biurka musi być dopasowany do wielkości pomieszczenia – nie może go przytłaczać (żeby uniknąć groteskowego efektu), ale powinno pozostawać dominującym elementem wystroju.

Ponieważ jest to Twoja główna przestrzeń robocza, biurko musi być komfortowe i ergonomiczne – zaprojektowane w sposób, który będzie sprzyjał zachowaniu prawidłowej postawy ciała i utrzymaniu porządku.

 


To Cię zainteresuje: Jak urządzić kancelarię adwokacką?


 

Stół kancelaryjny – najlepiej okrągły

Gdy już masz biurko, zadbaj o odpowiedni stół, do którego zaprosisz swoich klientów. Najlepiej, jeśli będzie to stół okrągły. Nie powinien być zbyt duży – bo to utrudnia komunikację – ale wystarczający, by 4 lub 5 osób mogły swobodnie porozmawiać. Okrągły kształt blatu nie hierarchizuje rozmówców i sprzyja budowaniu atmosfery zaufania.

Uwaga! Prowadzenie rozmów z klientami przy biurku (zwłaszcza dużym!) nie jest najlepszym pomysłem, ze względu na dystans, który automatycznie wytwarza się w takim układzie pomiędzy rozmówcami. Taka konfiguracja nie zachęca do szczerości i otwartości i może rodzić w klientach poczucie zależności lub niższości. 

 

Okrągły stół do rozmów
Okrągły stół do rozmów, dzięki temu, że nie hierarchizuje rozmówców, sprzyja otwartości i szczerości.

 

Szklana witryna – dla profesjonalistów i erudytów

Bez względu na to, czy jesteś adwokatem, radcą prawnym czy notariuszem, w Twojej kancelarii nie może zabraknąć miejsca na książki. Nic tak nie buduje wizerunku profesjonalisty jak właśnie książki. Te, z których często korzystasz, najlepiej trzymaj na regale. Do przechowywania i eksponowania woluminów rzadziej używanych przeznacz szklaną witrynę, która pięknie wyeksponuje oraz ochroni kodeksy i inne prawnicze księgi przed kurzem, a jednocześnie pomoże w ich szybkim odszukaniu w razie potrzeby.

 

Szafa na dokumenty = szafa zgodna z RODO

Dziś przechowywanie pod kluczem segregatorów ze sprawami klientów oraz innych papierów, które zawierają tzw. dane wrażliwe to już nie kwestia rozsądku i wizerunku, ale obowiązek. Wprawdzie nowe przepisy RODO nie precyzują zasad dotyczących przechowywania danych osobowych w sposób ścisły, ale mówią wyraźnie o odpowiednim zabezpieczeniu dokumentów i ich segregacji pod kątem wrażliwości. To oznacza, że do swojej kancelarii potrzebujesz szafy na dokumenty, która jest m.in.:

  • metalowa, co ogranicza możliwości włamania,
  • odporna na działanie ognia,
  • wyposażona w ryglowane w kilku punktach drzwi i bezpieczny zamek,
  • ciężka na tyle, że nie można jej wynieść.

 

Tapicerowane krzesła do poczekalni

Nie zapominaj o klientach, którzy oczekują na spotkanie z Tobą w poczekalni. Sytuacji, w których nie uda Ci się rozpocząć rozmów w ustalonym czasie, nie da się uniknąć. Dlatego dopilnuj, aby Twoi interesanci siedzieli na wygodnych, najlepiej tapicerowanych krzesłach lub fotelach i mogli poczęstować się świeżą wodą. Plastikowy dystrybutor nie wchodzi w grę. Zdecyduj się raczej na gustowną konsolę, na której stanie karafka z wodą i szklanki.

Oczekiwanie sprzyja obserwacji, zadbaj więc, żeby jakość oraz stan zgromadzonych tam sprzętów nie budziły wątpliwości. Klient, który poczuje się dobrze „zaopiekowany” już na wejściu, na pewno potraktuje to jako wyraz powagi i profesjonalizmu osoby, do której zwraca się o pomoc prawną.

Zaufanie to absolutna podstawa w relacjach prawnika z klientami. Jak widać, aranżacja gabinetu może pomóc lub przeszkodzić w jej budowaniu. Meble do kancelarii profesjonalnego radcy lub adwokata muszą być solidne i trwałe – symbolizować prestiż tego zawodu i budować u klientów poczucie pewności, że ich sprawa znajduje się w dobrych rękach.

 

Pozdrawiamy
Zespół Consido

Najnowsze wpisy:

Minimalistyczne i praktyczne akcesoria w miejscu pracy.

Naszym celem jest nie tylko dostarczenie pięknych i funkcjonalnych mebli, ale również zapewnienie naszym klientom pozytywnych doświadczeń i satysfakcji z procesu twórczego. Wierzymy, że każdy projekt jest podróżą kreatywną, w której współpracujemy z naszymi klientami, aby przekształcić ich marzenia w rzeczywistość.

Czytaj więcej »